POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

7: GPS Gdynia - dzień pierwszy16.07.2016


Reprezentacja Polski w Rugby 7 uczestniczy w trzecim, ostatnim turnieju Mistrzostw Europy rozgrywanym w dniach 16-17 lipca br. w Gdyni, startuje dwanaście drużyn w tym dwie reprezentujące Wielką Brytanię. 
 
Pierwszego dnia turnieju, w fazie grupowej drużyny zostały podzielone na trzy grupy, nasza reprezentacja rozstawiona w grupie B spotkała się z Francją, Wielką Brytanią 2 czyli GB Lions i Gruzją. 
Przed meczem z Francją minutą ciszy uczczono ofiary z Nicei. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Polaków, ale następnie punktowali Francuzi, po zmianie stron gospodarze zagrali dużo lepiej i mecz się wyrównał, najlepiej podkreśla to jej wynik 14:14. W następnym meczu z GB Lions reprezentacja Polski remisowała do przerwy 14:14, tym razem doświadczony przeciwnik wygrał drugą odsłonę i mecz zakończył się wynikiem 14:34. W ostatnim, najsłabszym występie w eliminacjach Biało-Czerwoni przegrali z Gruzją.
 
Eliminacje
Polska v Francja 19:40 (5:26)
Punkty: Robert Bosiacki 5 (P), Radosław Rakowski 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Dawid Plichta 2 (pd), Daniel Gdula 2 (pd).
Polska v GB Lions 34:14 (14:14)
Punkty: Szymon Sirocki 5 (P), Marek Przychocki 5 (P), Mateusz Plichta 4 (2pd).
Polska v Gruzja 0:45 (0:14)
Kolejność w grupie B: 1.GB Lions; 2.Francja; 3.Gruzja; 4.Polska.
 
Nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce w grupie B i drugi dzień turnieju rozpocznie od spotkania półfinałowego Bowl z Belgią.
 
Reprezentacja Polski występowała w Gdyni w następującym składzie: Mateusz Bartoszek, Robert Bosiacki, Kevin Bracik, Daniel Gdula, Michał Kępa, Dawid Plichta, Mateusz Plichta, Marek Przychocki, Radosław Rakowski, Szymon Sirocki, Grzegorz Szczepański, Piotr Wiśniewski. Trener Blikkies Groenewald.
 
Zdjęcia Łukasz Kilar i Rafał Gąglewski
 
Reprezentacja Polski 7 w obiektywie I Emocje pierwszego dnia Mistrzostw Europy
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Marcoussis, 29.06.2019 - 30.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1