banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

7: Sprawozdanie z Villajosa30.05.2019


W dniach 25-26 maja br. męska reprezentacja Polski w Rugby 7 brała udział w turnieju 33 Costa Blanca Sevens. Podczas turnieju towarzyskiego rozgrywanego na obiekcie Villajosa Rugby Stadium kadra rozegrała sześć meczów z bardzo wymagającymi przeciwnikami, odnosząc 5 zwycięstw i jedna porażkę. Udział w turnieju był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w czerwcu cyklem Grand Prix Series. Przeciwnicy, z którymi grała nasza reprezentacja prezentowali bardzo wymagający poziom, a co najważniejsze preferowali różne style gry, od bardzo fizycznego (SA All Stars) poprzez prosty i konsekwentny (Finlandia) do bardzo szybkiego i kombinacyjnego (Costa Blanca). Reprezentacja zajęła trzecie miejsce w turnieju.

Eliminacje:
Polska v Locos Del 7S (Argentyna) 34:12 (17:5)
Punkty: Plichta Dawid 12 (2P, pd), Trybus Daniel 10 (2P), Plichta Mateusz 5 (P), Rubaśniak Dawid 5 (P), Gdula Daniel 2 (pd).

Polska v US North East (USA) 21:10 (14:7)   
Punkty: Gdula Daniel 11 (XP, 3pd), Rubaśniak Dawid 5 (XP), Trybus Daniel 5 (P).
Polska v Costa Blanca 7S (Hiszpania) 33:5 (7:5)   
Punkty: Gdula Daniel  11 (XP,3pd), Budnik Jakub 10 (2P), Gola Krzysztof 5 (XP), Szczepański Grzegorz 5 (P), Plichta Dawid 2 (pd).
Ćwierćfinał: Polska v Finlandia 17:12 (12:5)   
Punkty: Plichta Mateusz 10 (2P), Gola Krzysztof 5 (P), Gdula Daniel  2 (pd).
Półfinał: Polska v SA All Stars (RPA) 12:19 (14:7)   
Punkty: Trybus Daniel  5 (P), Rubaśniak Dawid 5 (P), Plichta Dawid 2 (pd).
Mecz o III miejsce: Polska v Costa Blanca 7S (Hiszpania) 21:15 (7:5)   
Punkty: Budnik Jakub 5 (P), Grabowski Maciej 5 (P), Tarnawski David 5 (P), Plichta Dawid 4 (2pd), Trybus Daniel (pd).

Bilans - 5 zwycięstw, 1 porażka
Punkty - 138:70 (57:41); 22P + 14pd (63%)
Przyłożenia - 22:12 (11:7)
Punkty zdobywali: Gdula Daniel 26 (2P, 8pd), Trybus Daniel 22 (4P, pd), Plichta Dawid 20 (2P, 5pd), Budnik Jakub 15 (3P), Plichta Mateusz 15 (3P), Rubaśniak Dawid 15 (3P),  Gola Krzysztof 10 (2P), Grabowski Maciej 5 (P), Szczepański Grzegorz 5 (P), Tarnawski Dawid 5 (P).
W turnieju grali: Budnik Jakub, Gdula Daniel, Gola Krzysztof, Grabowski Maciej, Janeczko Bartłomiej, Małecki Jakub, Plichta Dawid, Plichta Mateusz, Rubaśniak Dawid, Szczepański Grzegorz, Tarnawski David, Trybus Daniel.
Wyróżnienie dla najlepszego debiutanta:  Gola Krzysztof i Rubaśniak Dawid.

Sztab szkoleniowy:
Andrzej Kozak - Trener

Christian Hitt - Trener
Paweł Stempel - Trener LA
Wojciech Pogorzelec - Fizjoterapeuta
Grzegorz Witczak - Kierownik

Andrzej Kozak

Zdjęcia: Luis Conte

II liga - Aktualna tabela TDiM: Informacje przed finałami
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Juvenia Kraków Ogniwo Sopot

Transmisja z meczu Ekstraligi
Kraków, 20.10.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 6 28
2 MKS Ogniwo Sopot 6 25
3 RzKS Juvenia Kraków 5 20
4 Pogoń Awenta Siedlce 5 15
5 RC Orkan Sochaczew 5 13
6 RC Lechia Gdańsk 6 11
7 OKS Skra Warszawa 5 6
8 RC Arka Gdynia 5 1
9 KS Budowlani Lublin 5 0