POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Barbarians v Argentyna 38:3502.12.2018

 
W tradycyjnym "The Final Challenge" czyli meczu kończącym listopadowe tournee drużyn z Południowej Półkuli po Europie Barbarians pokonali na Twickenham argentyńskie Pumy 38:35 zdobywając Killik Cup. 
 
W międzynarodowej drużynie Barbarians trenera Rassie Erasmusa wystąpiło 23 zawodników z 8 krajów, skład oparty był jednak na graczach z Południowej Afryki, było ich aż 13. Zupełnie inaczej prezentował się zespół Argentyny, trener Mario Ledesma wymienił w pierwszym składzie aż 10 zawodników.
Pierwsze punkty gospodarze zdobyli już w 3 minucie, podpisał je Juan Miguel Leguizamon grający przeciwko swoim rodakom. Jednak po pięciu minutach Argentyna wyrównała na 7:7, a po kolejnych siedmiu prowadziła 14:7. Przewagę na boisku i na tablicy wyników zachowały Pumy aż do 74 minuty kiedy Barbarzyńcy doprowadzili do remisu 35:35. Zwycięstwo Baa-Baas zapewnił Elton Jantjies kopiąc drop gola na dwie minuty przed końcem meczu w Londynie.
 
01.12.2018, Londyn Twickenham
Barbarians v Argentyna 38:35 (14:28)
Punkty Barbarians: Wyatt Crockett 7 (KP), Elton Jantjies 7 (2pd, DG), Juan Migiel Leguizamón 5 (P), Siya Kolisi 5 (P), Damian de Allende 5 (P), Lood de Jager 5 (P), Handre Pollard 4 (2pd).
Punkty Argentyna: Joaquin Díaz Bonilla 10 (5pd), Matias Orlando 5 (P), Ramiro Motano 5 (P),  Pablo Matera 5 (P), Sebastian Cancelliere 5 (P), Julian Montoya 5 (P).

Barbarians:
1.Wyatt Crockett (Crusaders & Nowa Zelandia - kapitan), 2.Schalk Brits (Stormers & Południowa Afryka), 3.Trevor Nyakane (Bulls & Południowa Afryka), 4.Luke Jones (Bordeaux Begles & Australia), 5.Lood de Jager (Bulls & Południowa Afryka), 6.Siya Kolisi (Stormers & Południowa Afryka), 7.Pieter-Steph du Toit  (Stormers & Południowa Afryka), 8.Juan Miguel Leguizamon (Jaguares & Argentyna), 9.Leon Fukofuka (Auckland & Tonga), 10.Handre Pollard (Bulls & Południowa Afryka), 11.Aphiwe Dyantyi (Lions & Południowa Afryka), 12.Damian de Allende (Stormers & Południowa Afryka), 13.Tom English (Rebels & Australia), 14.Tomasso Benvenuti (Benetton & Włochy), 15.Jack Debreczeni (Chiefs);
Rezerwowi: 16.Steven Kitshoff (Stormers & Południowa Afryka), 17.Malcolm Marx (Lions & Południowa Afryka), 18.Anton Peikrishvili (Cardiff Blues & Gruzja), 19.Sikhumbuzo Notshe (Stormers & Południowa Afryka), 20.Jordan  Taufua (Crusaders), 21. Frant Lomani (Rebels & Fiji), 22.Jesse Kriel (Bulls & Południowa Afryka), 23.Elton Jantjies (Lions & Południowa Afryka).

Argentyna:
1.Juan Pablo Zeiss, 2.Julian Montoya, 3.Santiago Medrano, 4.Guido Petti, 5.Matias Alemanno, 6.Pablo Matera (kapitan), 7.Tomas Lezana, 8.Rodrigo Bruni, 9.Martin Landaro, 10.Joaquin Diaz Bonilla, 11.Ramiro Moyano, 12.Bautista Ezcurra, 13.Matias Orlando, 14.Sebastian Cancelliere, 15.Juan Cruz Mallia; 
Rezerwowi: 16.Agustin Creevy, 17.Mayco Vivas, 18.Lucio Sordoni, 19.Tomas Lavanini, 20.Santiago Grondona, 21.Tomas Cubelli, 22.Jeronimo de la Fuente, 23.Santiago Carreras.
 
WRSS: Dubai 7's Dubaj 7: Słodko-gorzki finał Juvenii
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11