POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Black Roses grały w Bretanii09.09.2018

 
W dniach 07-09 września drużyna Black Roses Posnania przebywała w Bretanii, zawodniczki trenowały, rozegrały trzy sparingi z wicemistrzem Francji - Stade Rennais, miały też czas na zwiedzanie miasta. Wizyta była możliwa dzięki Urzędowi Miasta Poznania, które obchodzi kolejną rocznicę współpracy z francuskim Rennes. 
 
Prowadzona przez trenera Brehonneta Vincenta drużyna Stade Rennais jest jedną z czołowych francuskich drużyn kobiecych. W ubiegłym sezonie zajęła piąte miejsce we francuskiej Ekstraligi (TOP 8) i została wicemistrzem Francji w Rugby 7. W składzie Stade Rennais znajdują się m.in., Yolaine Laurənt Yəngö oraz Valentine Lothoz, które na początku września wraz z reprezentacją Francji zdobyły w Kazaniu wicemistrzostwo Europy w Grand Prix Series, a także inna znakomita zawodniczka, która odważnie puka do drzwi reprezentacji Francji - Maelig Ngassa. Pojedynek na boisku z zawodniczkami tej klasy z całą pewnością był niecodziennym, ale również bardzo cennym doświadczeniem dla zespołu z Poznania.
 
Drużyny rozegrały między sobą trzy mecze sparingowe. Pierwszy i ostatni  zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Arkadiusza Mąkiny 29:5 i 36:7. W drugim meczu Black Roses musiały uznać wyższość gospodarzy przegrywając 14:28. Mecze kontrolne pozwoliły obu trenerom nie tylko przetestować nowe zawodniczki, ale również różne warianty taktyczne. 
 
Zawodniczki Black Roses miały też okazję obejrzeć Rugby XV na najwyższym poziomie podczas meczu przedsezonowego pomiędzy drużynami “piętnastek” Stade Rennais oraz Stade Rochelais. 
 
Pobyt Black Roses w Bretanii zaowocował nie tylko cennym doświadczeniem, ale również planowanymi stażami zawodniczek Posnanii we francuskim klubie oraz współpracą pomiędzy klubami z Poznania i Rennes na płaszczyźnie rozwoju rugby młodzieżowego w Polsce.
 
Autor: Łukasz Nowak (media team BRP)
 
GPS7 Łódź: Zdjęcia z pierwszego dnia GPS7: II dzień ME w Łodzi
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Marcoussis, 29.06.2019 - 30.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1