Bledisloe Cup dla Nowej Zelandii19.10.2014

Trzeci mecz Bledisloe Cup rozegrany Brisbane zakończył się zwycięstwem Nowej Zelandii nad Australią 29:28, tym samym All Blacks wygrali przechodnie trofeum po raz dwunasty.

Bledisloe Cup to rozgrywki pomiędzy Australią i Nową Zelandią trwające od 1932 roku, przechodnim trofeum jest puchar ufundowany przez Lorda Bledisloe, gubernatora Nowej Zelandii, zaprojektował go Nelson Izaaka, a wykonała firma Walker and Hall z Londynu. W historii rozgrywki składały się z jednego, ale także z czterech meczów w ciągu roku, różne też były przerwy pomiędzy nimi, regularne doroczne trwają dopiero od 1982 roku.

Dwa tegoroczne mecze rozegrano w ramach Rugby Championship, 16.08 Australia zremisowała z Nową Zelandią 12:12, a 23.08 Nowa Zelandia wygrała 51:20. Faworytem trzeciego pojedynku była Nowa Zelandia i nie zawiodła wygrywając po dramatycznym meczu 29:28. Początkowo prowadziła Australia, potem był remis 7:7 i prowadzenie Nowej Zelandii. Po przyłożeniu Bernarda Foleya w 38 minucie Kangury objęły prowadzenie 15:12 by dwadzieścia minut później wygrywać 25:15. W 69 minucie kontaktowe przyłożenie zdobył  Aaron Smith, a na 25:22 podwyższył Beauden Barrett, a wszystko to grając w czternastu, za żółtą kartkę „odpoczywał” bowiem Patrick Tuipolotu. Cztery minuty przed końcem meczu Nicholas White kopnął karnego na 28:22, ale ostatnie słowo należało do All Blacks. Minutę przed końcem Malakai Fekitoa przyłożył na 28:27 i wszystko było teraz w rękach, a raczej nodze Colina Slade, celny kop z podwyższenia zapewnił zwycięstwo Nowej Zelandii.