POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 166

8.478.232 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Diablice przeszły do historii23.05.2017

 
Na inaugurację odbywającego się w Rudzie Śląskiej Polsko-Irlandzkiego Festiwalu na orzegowskiej Burloch Arenie, 20 maja br. odbył się pierwszy w historii w Polsce mecz kobiet w rugby piętnastoosobowym. Gospodyniami spotkania były Diablice, a ich rywalkami irlandzki zespół Arklow RFC Amazons.
 
Przed spotkaniem wszyscy przewidywali łatwe zwycięstwo Irlandek (na co dzień grających właśnie w ligowych rozgrywkach Rugby XV) nad rudziankami, które nigdy na boisku nie grały w liczbie większej niż siedem. Jak się jednak okazało, przygotowanie fizyczne z rugby siedmioosobowego okazało się faktorem przemawiającym na korzyść Diablic.
 
W obecności konsula Irlandzkiego, prezydentów Rudy Śląskiej, przewodniczącego Rady Miasta Arklow oraz wielu innych znamienitych gości Diablice rozpoczęły historyczne spotkanie z wielkim zaangażowaniem i werwą. Już w siódmej minucie wynik otworzyła Zuzanna Bołtowicz przykładając piłkę po serii szybkich przegrupowań młyna rudzianek. Chwilę później po świetnym rajdzie punkty zdobyła kapitan Sylwia Łuksik i było wiadomo, że wbrew przewidywaniom to Diablice będą nadawały ton grze.  Przed przerwą przykładały jeszcze Sadowska, ponownie Łuksik i szybka skrzydłowa Cebula i na przerwę Diablice schodziły prowadząc 29:0. Irlandki nie grały źle, mocno i często grały z wykorzystaniem swojego młyna, jednak nie były w stanie nic poradzić sobie z wyraźnie szybszymi rudziankami.
 
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, nie do zatrzymania była zwłaszcza Cebula, która zdobyła trzy kolejne przyłożenia po świetnych ucieczkach po skrzydle. Pochwalić trzeba również silne zawodniczki młyna, Hojeńską i Sadowską, po których wejściach rywalki długo zbierały się z ziemi. Dwukrotnie przyłożyła jeszcze Piekorz, raz Brzustowska i spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem Diablic aż 63:0! 
 
Diablicom w tym wyjątkowym meczu wsparcia udzieliły zawodniczki Juvenii Kraków, AZS AWF Warszawa, Black Roses Poznań i Orkana Sochaczew.
 
Okazale dla gospodyń wypadł pierwszy, historyczny mecz kobiet w rugby piętnastoosobowym, miejmy nadzieję, że wkrótce dojdzie do pierwszego takiego wewnątrz polskiego spotkania, a może z czasem doczekamy się ligowych rozgrywek kobiet w piętnastki?
 
Mamy to za sobą. Pierwszy mecz Rugby XV kobiet w Polsce. A najlepsze jest to, że tak naprawdę, wszystko dopiero przed nami.
 
Diablice Ruda Śląska V Arklow RFC Amazons 63:0 (29:0)
Punkty dla Diablic: Martyna Cebula 20 (4P), Sylwia Łuksik 16 (2P, 3pd), Angelika Piekorz 10 (2P), Zuzanna Bołtowicz 5 (P), Anna Sadowska 5 (P), Elżbieta Brzustowska 5 (P), Magdalena Radzikowska 2 (pd)
Skład Diablic Ruda Śląska: Zuzanna Bołtowicz, Maja Gliwińska, Anna Sadowska, Urszula Hojeńska, Polina Kharlamova, Magdalena Radzikowska, Wiktoria Woźniak, Elżbieta Brzustowska, Nicole Pospieszczyk, Sylwia Łuksik, Martyna Cebula, Zuzanna Sadowska, Angelika Piekorz, Monika Dutka, Marta Auguścik-Lipka oraz: Natalia Gliwińska, Dorota Litańska, Monika Galowy, Monika Głowacka, Agata Sikora, Dorota Narolewska, Marta Szampera. Trener: Aleksander Oleszczuk.
Skład Arklow RFC Amazons: Clodagh Hunt, Lorraine Dunne, Lauren Messitt, Rachel Cowney, Sally-Anne Kane, Sarah Duffy, Wioletta Godkin , Dianne Hunt, Kiri McLoughlan, Emma Flood, Stephanie Nicholson, Rachel Flood, Emer Cullen, Geraldine Galvin, Emer Dillon oraz: Sam Byrne, Louise Murphy, Ellen Doyle, Sue Hunt, Danielle Kavanagh, Melissa  Hynes. Trener: Roelie Smit.
 
GPS7: Pokazowy mecz na Piotrkowskiej MPK7: Rozegrano półfinały

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 24% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 166

8.478.232 liczba odwiedzin od
01.01.2014