POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Dziewczyny grały w Rumi05.12.2018

 
W niedzielę, 02 grudnia br. w Rumi odbył się Turniej Kobiet Rugby 7 o Puchar Burmistrza Miasta Michała Pasiecznego. W turnieju udział wzięły: Biało-Zielone Ladies Gdańsk, KS Budowlani Łódź i Arka Rumia Gladiatorki. Drużyny z Łodzi i Rumi w głównej mierze opierały składy na zawodniczkach U16 i U18. Dla młodych rugbistek możliwość gry z Mistrzyniami Polski była wielką nobilitacją. Biało Zielone Ladies Gdańsk mimo, że przyjechały w nieregularnym składzie, dały możliwość młodszym dziewczynom zmierzenia się z rugby na najwyższym poziomie. Mecze rozgrywano w dwóch rundach (mecz i rewanż), systemem "każdy z każdym", co pozwoliło każdej z drużyn zagrać 4 mecze. Ostatecznie zwyciężyły Biało-Zielone Ladies Gdańsk przed Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź i Arka Rumia Gladiatorki.


Po raz kolejny rodzice i działacze Rugby Club Arka Rumia świetnie przygotowali imprezę, co pozwoliło lepiej znieść trudne warunki pogodowe. Do dyspozycji zawodniczek był ogrzewany namiot, ciepłe posiłki i napoje oraz pyszności przygotowane przez rodziców, ale również zawodników/ zawodniczki Arki Rumia.
Na zakończenie na drużyny czekał zestaw piłek oraz drobne upominki dla każdej z zawodniczek. Słowa uznania dla sędziego, trenerów, ale przede wszystkim samych zawodniczek, liczymy na kolejne takie spotkania!

Beata Soporowska
 
Zapraszamy na rugbową Wigilię Lubelskie: Półfinałowy turniej SLRT
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

KNK7 - Nancy Sevens
Francja, 11.05.2019 - 12.05.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 4 18
2 RC Orkan Sochaczew 4 15
3 Budowlani Łódź SA 4 14
4 KS Budowlani Lublin 4 13
5 RC Lechia Gdańsk 4 12
6 MKS Pogoń Siedlce 4 11
7 OKS Skra Warszawa 4 11
8 RzKS Juvenia Kraków 4 3
9 KS Budowlani Łódź 4 1
10 RC Arka Gdynia 4 0