POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Dziewczyny grały w Rumi05.12.2018

 
W niedzielę, 02 grudnia br. w Rumi odbył się Turniej Kobiet Rugby 7 o Puchar Burmistrza Miasta Michała Pasiecznego. W turnieju udział wzięły: Biało-Zielone Ladies Gdańsk, KS Budowlani Łódź i Arka Rumia Gladiatorki. Drużyny z Łodzi i Rumi w głównej mierze opierały składy na zawodniczkach U16 i U18. Dla młodych rugbistek możliwość gry z Mistrzyniami Polski była wielką nobilitacją. Biało Zielone Ladies Gdańsk mimo, że przyjechały w nieregularnym składzie, dały możliwość młodszym dziewczynom zmierzenia się z rugby na najwyższym poziomie. Mecze rozgrywano w dwóch rundach (mecz i rewanż), systemem "każdy z każdym", co pozwoliło każdej z drużyn zagrać 4 mecze. Ostatecznie zwyciężyły Biało-Zielone Ladies Gdańsk przed Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź i Arka Rumia Gladiatorki.


Po raz kolejny rodzice i działacze Rugby Club Arka Rumia świetnie przygotowali imprezę, co pozwoliło lepiej znieść trudne warunki pogodowe. Do dyspozycji zawodniczek był ogrzewany namiot, ciepłe posiłki i napoje oraz pyszności przygotowane przez rodziców, ale również zawodników/ zawodniczki Arki Rumia.
Na zakończenie na drużyny czekał zestaw piłek oraz drobne upominki dla każdej z zawodniczek. Słowa uznania dla sędziego, trenerów, ale przede wszystkim samych zawodniczek, liczymy na kolejne takie spotkania!

Beata Soporowska
 
Zapraszamy na rugbową Wigilię Lubelskie: Półfinałowy turniej SLRT
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11