Ekstraliga Faza II - Runda II02.11.2014

Tułające się po Trójmiejskich boiskach Ogniwo było bliskie kolejnej wygranej z Arką, ale na przeszkodzie stanął sopocianom Radosław Rakowski, którego dwa przyłożenia w pierwszej połowie przesądziły o wyniku meczu.
Budowlani Łódź wywieźli z Gdyni komplet punktów, wprawdzie po pierwszej połowie Lechia prowadziła 9:3, ale po zmianie stron straciła 27 punktów przegrywając 9:30.
Pogoń, która w decydującym o awansie do pierwszej czwórki meczu przegrała z Orkanem 14:23 tym razem nie pozostawiła złudzeń wygrywając 38:3, stawka meczu nie była jednak tak wysoka.
Z pierwszego zwycięstwa w Ekstralidze cieszyli się rugbiści Posnani, którzy pokonali Juvenię 19:12.

Faza II – runda II – 02.11.2014

Grupa mistrzowska

MKS Ogniwo Sopot v RC Arka Gdynia 12:16 (12:13)  /Mirosław Szczepański, Hubert Bedyński, Grzegorz Szostek/
Punkty Ogniwo: Łukasz Szablewski 12 (3K, D).
Punkty Arka: Radosław Rakowski 10 (2P), Dawid Banaszek 6 (2K).
Żółte kartki: Dawid Banaszek (Arka), Kamil Węgierski (Ogniwo).

RC Lechia Gdańsk v Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 9:30 (9:3)  /Kacper Michałkiewicz, Grzegorz Szostek, Łukasz Jasiński; obserwator: Marcin Zeszutek/
Punkty Lechia: Rafał Janeczko 9 (3K).
Punkty Budowlani: Michał Mirosz 10 (2P), Marcin Krześniak 5 (P), Maciej Orłowski 13 (P, pd, 2K), Mindia Abaszidze 2 (pd)
Żółta kartka: Karol Hedesz (Lechia).

Grupa spadkowa

RC Orkan Sochaczew v MKS Awenta Pogoń Siedlce 3:38 (3:19)  /Dariusz Reks, Maciej Sienkiewicz, Grzegorz Michalik; obserwator: Wiesław Piotrowicz/
Punkty Orkan: Konrad Pietrzyk 3 (K).
Punkty Pogoń: Tomasz Gołąb 10 (2P), Wojciech Piotrowicz 8 (4pd), Jakub Bobruk 5 (P), Mateusz Lament 5 (P), Piotr Psuj 5 (P), Bartek Nasiłowski 5 (P).
Żółte kartki: Daniel Kościelewski, Piotr Bryszewski (Orkan); Kamił Łódzki, Paweł Tokarski, Paweł Narojek (Pogoń).

KS Posnania Poznań v RzKS Juvenia Kraków 19:12 (14:0)  /Tomasz Jarowicz, Dariusz Marciniak, Andrzej Pantoł/
Punkty Posnania: Robert Bosiacki 5 (P), Sebastian Gruszczyński 5 (P), Maciej Brodzik 5 (P), Daniel Gdula 4 (2pd).
Punkty Juvenia: Adam Gracki 5 (P), Maciej Grzesiak 5 (P), Grzegorz Gołębiowski 2 (pd).
Żółte kartki: Sebastiam Gruszczyński, Michał Stengert (Posnania); Lasha Mirtskhulava, Artur Fursenko (Juvenia).