banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Ekstraliga Faza II - Runda III09.11.2014

Kolejnej, trzeciej z rzędu porażki doznali obrońcy tytułu, tym razem ulegli Ogniwu Sopot 23:25, losy meczu ważyły się do ostatniej minuty, gdyby Lechia wykorzystała karnego to ona zeszła by z boiska w roli zwycięzcy.
W grupie spadkowej również wygrywali gospodarze, w Poznaniu Posnania rozgromiła rezerwowy skład sochaczewskiego Orkana 96:0, zaś w Siedlcach Pogoń męczyła się z Juvenią zwyciężając ostatecznie 27:10, ale bez bonusowego punktu.
Rundę zakończyło niedzielne zwycięstwo Arki Gdynia nad Budowlanymi Łódź SA, Buldogi wygrały dzieki znakomitej dyspozycji Dawida Banaszka, który zdobył wszystkie punkty dla gości. Wygrana pozwoliła powrócić Arce na pozycję lidera tabeli Ekstraligi.
 
08.11.2014, sobota
 
Grupa mistrzowska
 
MKS Ogniwo Sopot - RC Lechia Gdańsk 25:23 (10:10)  /Dariusz Reks, Andrzej Pantoł, Grzegorz Michalik/
Punkty Ogniwo: Piotr Zeszutek 10 (2P), Łukasz Szablewski 10 (2pd, 2K), Mateusz Mrowca 5 (P).
Punkty Lechia: Rafał Janeczko 13 (2pd, 3K), Grzegorz Buczek 5 (P), Marek Płonka 5 (P).
Czerwona kartka: Michał Plich (Lechia).
Żółte kartki: Marek Przychocki (Ogniwo), Dariusz Wantoch-Rekowski (Lechia).
 
Grupa spadkowa
 
MKS Pogoń Siedlce - RzKS Juvenia Kraków  27:5 (10:0)  /Hubert Bedyński, Kacper Michałkiewicz, Mirosław Janeczko, obserwator - Wiesław Piotrowicz/
Punkty Pogoń: Wojciech Piotrowicz 12 (3pd, 2K), Mateusz Lament 10 (2P) Dawid Dybowski 5 (P).
Punkty Juvenia: Jakub Jasiński 5 (P).
Żółte kartki: Piotr Psuj (Pogoń), Kamil Trzos (Juvenia).
 
KS Posnania Poznań - RC Orkan Sochaczew 96:0 (49:0)  /Łukasz Jasiński, Tomasz Jarowicz, Grzegorz Szostek/
Punkty Posnania: Daniel Gdula 31 (P, 13pd), Sebastian Gruszczyński 15 (3P), Robert Bosiacki 10 (2P), Michał Wrona 10 (2P), Mateusz Jafra 5 (P), Maciej Brodzik 5 (P), Dominik Zdun 5 (P), Oskar Soczewica 5 (P), Bartosz Kubalewski 5 (P), Jakub Frąszczak 5 (P).
 
09.11.2014, niedziela
 
Grupa mistrzowska
 
Budowlani Łódź S.A. - RC Arka Gdynia 13:15 (5:9)  /Kacper Michałkiewicz, Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Michalik/
Punkty Budowlani: Toma Mchedlidze 5 (P), Tomasz Kozakiewicz 5 (P), Patryk Reksulak 3 (K).
Punkty Arka: Dawid Banaszek 5 (4K, D).
Żółta kartka: Radosław Rakowski (Arka).
 
Wyniki, tabela, najskuteczniejsi [kliknij]
 
Zdjęcia Krzysztof Lewandowski - Mudin, więcej w Galerii [kliknij]
 
I liga - Runda VI Rugby w zaułkach Londynu
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Skra Warszawa Orkan Sochaczew

Transmisja z meczu Ekstraligi
Warszawa, 17.11.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 RzKS Juvenia Kraków 7 25
3 MKS Ogniwo Sopot 7 25
4 Pogoń Awenta Siedlce 7 25
5 RC Lechia Gdańsk 7 16
6 OKS Skra Warszawa 7 16
7 RC Orkan Sochaczew 7 13
8 RC Arka Gdynia 7 1
9 KS Budowlani Lublin 7 0