Ekstraliga Faza II - Runda XII28.06.2015

Dopiero w ostatniej kolejce Ekstraligi Lechia Gdańsk zapewniła sobie brązowy medal Mistrzostw Polski wygrywając 34:19 z Ogniwem Sopot. Mecz był 250 występem w Lechii Gdańsk Sławomira Kaszuby, kapitana drużyny, który został liderem pod względem występów w barwach biało-zielonych. Budowlani do przerwy prowadzili 8:7 z Arką w "próbie generalnej" przed wielkim finałem Ekstraligi, po zmianie stron gospodarze przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając ostatecznie 31:23.
Juvenia przegrała w Krakowie z Pogonią Siedlce 26:27, ale zdobywając punkt bonusowy utrzymała się w Ekstralidze. Pogoń uratowała zwycięstwo w ostatniej minucie dzięki celnemu dropowi Wojciecha Piotrowicza. Decydujący mecz o utrzymanie został więc rozegrany w Sochaczewie pomiędzy Orkanem, a Posnanią Poznań. W pojedynku kopaczy był remis 12:12, Tomasz Gasik i Daniel Gdula trafili po cztery karne, o utrzymaniu Orkana zadecydowało więc przyłożenie Pawła Pietrzyka z I połowy.

Ekstraliga Faza II – runda XII – 27.06.2015

Grupa mistrzowska
RC Lechia Gdańsk v MKS Ogniwo Sopot 34:19 (24:7)  /Dariusz Reks, Andrzej Pantoł, Grzegorz Michalik/
Punkty Lechia: Rafał Janeczko 14 (4pd, 2K), Grzegorz Buczek 5 (P), Robert Kwiatkowski 5 (P), Dariusz Wantoch-Rekowski 5 (P), Patryk Narwojsz 5 (P).
Punkty Ogniwo: Piotr Zeszutek 10 (2P), Roman Zhuk 5 (P), Łukasz Szablewski 4 (2pd).
Żółte kartki: Rafał Janeczko, Piotr Jurkowski i Łukasz Doroszkiewicz (wszyscy Lechia); Aleksander Czasowski, Mateusz Mrowca i Marcin Pogorzelski (wszyscy Ogniwo).

Grupa spadkowa
RzKS Juvenia Kraków v MKS Pogoń Siedlce 26:27 (13:11)  /Łukasz Jasiński, Mirosław Szczepański, Wiesław Piotrowicz/
Punkty Juvenia: Bartłomiej Sierant 11 (P, 2K), Jerzy Głowacki 5 (P), Jarosław Knowa 5 (P), Artur Fursenko 5 (P).
Punkty Pogoń: Wojciech Piotrowicz 17 (pd, 4K, DG), Przemysław Rajewski 5 (P), Mateusz Lament 5 (P).
Żółte kartki: Szymon Szczepański, Mariusz Tumiel (obaj Juvenia), Paweł Tokarski (Pogoń).

Ekstraliga Faza II – runda XII – 28.06.2015

RC Arka Gdynia v Master Pharm Budowlani SA Łódź 31:23 (7:8)  /Francois Giroud, Łukasz Jasiński, Mirosław Szczepański/
Punkty Arka: Rafał Kwiatkowski 15 (3P), Dawid Banaszek 6 (3pd), Jacek Wojaczek 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P).
Punkty Budowlani: Tejmuraz Sokhadze 8 (pd, K, DG), Piotr Karpiński II 5 (P), Mateusz Matyjak 5 (P), Tomasz Kozakiewicz 5 (P).
Żółta kartka: Bartosz Kościelski (Budowlani).

RC Orkan Sochaczew v KS Posnania Poznań 17:12 (8:9)  /Tomasz Jarowicz, Dariusz Marciniak, Grzegorz Szostek/
Punkty Orkan: Tomasz Gasik 12 (4K), Paweł Pietrzyk 5 (P).
Punkty Posnania: Daniel Gdula 12 (4K).
Żółta kartka: Mateusz Jafra (Posnania).