banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Ekstraliga - IX kolejka01.06.2019

 
Sytuacja w planowanym spotkaniu o I miejsce nie uległa zmianie, zarówno Ogniwo jak też Budowlani wygrali mecze ostatniej kolejki i finał zostanie rozegrany w sobotę, 15 czerwca br. w Sopocie, a transmisję przekaże Polsat Sport. Natomiast do ostatnich sekund ważyły się losy miejsca rozegrania meczu o brązowy medal, jeszcze 5 minut przed końcem meczu Skra wygrywała z Pogonią 24:12, a taki wynik oznaczał, że mecz zostanie rozegrany w Warszawie. W ostatnich minutach przyłożenie zdobyła Pogoń zdobywając punkt bonusowy defensywny i zapewniając sobie prawo do organizacji meczu w Siedlcach, odbędzie się on tak jak finał 15 czerwca br. W meczu o utrzymanie Arka Gdynia zagra z mistrzem I ligi.
 

01.06.2019 : Ekstraliga - IX kolejka
 
RC Arka Gdynia v Master Pharm Budowlani SA Łódź 7:55 (7:21)  /Andrzej Kamiński-Bator, Evgeniy Dumiak/
Punkty Arka: Szymon Sirocki 7 (P, pd).
Punkty Budowlani: Wilhelmus Staphorst 25 (5P), Patryk Reksulak 20 (4pd, 4K), Mateusz Matyjak 5 (P), Michał Mirosz 5 (P).
 
KS Budowlani Lublin v RC Lechia Gdańsk 33:13 (21:8)  /Dariusz Reks/
Punkty Budowlani: Levani Barkava 13 (P, 4pd), Patryk Ćwieka 10 (2P), Maciej Grabowski 5 (P), Oskar Rudziński 5 (P).
Punkty Lechia: Kacper Krużycki 5 (P), Kakha Kavtaradze 5 (P), Bartosz Kruszczyński 3 (K).
Żółta kartka: Levani Barkava (Budowlani).
 
OKS Skra Warszawa v MKS Pogoń Awenta Siedlce 24:17 (7:12)  /Dominik Jastrzębski, Michał Czerwiowski/
Punkty Skra: Martin Mangongo 5 (P), Vaha Halaifonua 5 (P), Marcin Maciejewski 5 (P), Michał Droszcz 5 (P), Violeti Kolo 4 (2pd), 
Punkty Pogoń: Eduard Vertyletskyi 5 (P), Peet Vorster 5 (P), Andrei Cebotari 5 (P), Anton Shashero 2 (pd).
Żółta kartka: Karol Król (Skra).
 
RzKS Juvenia Kraków v MKS Ogniwo Sopot 15:71 (3:30)  /Tomasz Malesa/
Punkty Juvenia: Grzegorz Gołębiowski 10 (P, pd, K), Krzysztof Jopert 5 (P).
Punkty Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 12 (3pd, 2K), Mateusz Plichta 10 (2P), Robert Olszewski 10 (2P), Filip Porębski 10 (2P), Łukasz Szablewski 9 (3pd, K), Grzegorz Szczepański 5 (P), Mateusz Mrowca 5 (P), Stanisław Powała-Niedźwiecki 5 (P), Oleksandr Czasowski 5 (P).
Żółta kartka: Filip Porębski (Ogniwo).
 
RC Orkan Sochaczew v KS Budowlani Łódź 38:10 (14:3)  /Hubert Bedyński/
Punkty Orkan: Jakub Młyńczak 10 (2P), George Joglidze 8 (4pd), Georgi Suluashvili 5 (P), Adrian Potrykus 5 (P), Wojciech Krześniak 5 (P), Daniel Niemyjski 5 (P).
Punkty Budowlani: Oskar Dębiński 5 (pd, K), Bartosz Zabokrzycki 5 (P).
Czerwona kartka: Marcin Krześniak (Orkan).
Żółte kartki: Wojciech Krześniak (Orkan), Mateusz Nitschke (Budowlani).

Wyniki, tabela, najskuteczniejsi [kliknij]
 
Zdjęcia: Miasto Sochaczew
 
I Liga - Półfinały Gallagher Premiership: Saraceni obronili tytuł
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Juvenia Kraków Ogniwo Sopot

Transmisja z meczu Ekstraligi
Kraków, 20.10.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 6 28
2 MKS Ogniwo Sopot 6 25
3 RzKS Juvenia Kraków 5 20
4 Pogoń Awenta Siedlce 5 15
5 RC Orkan Sochaczew 5 13
6 RC Lechia Gdańsk 6 11
7 OKS Skra Warszawa 5 6
8 RC Arka Gdynia 5 1
9 KS Budowlani Lublin 5 0