POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 166

8.478.306 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Ekstraliga: Kolejna odsłona walki o fotel lidera13.05.2017

 
W tegorocznych rozgrywkach Ekstraligi w niemal każdej kolejce toczy się zażarta walka o fotel lidera. W przedostatniej serii gier przed końcem rundy wiosennej, chrapkę na fotel lidera mają aż trzy drużyny: Ogniwo, Budowlani SA i Arka. Po drugiej stronie klasyfikacji Juvenia i Budowlani rozegrają bardzo ważne spotkanie w perspektywie walki o utrzymanie w gronie najlepszych.
 
W Krakowie Juvenia podejmie Budowlanych z Lublina. Obie drużyny wygrały jak dotąd jeden mecz z punktem bonusowym i wynik ich konfrontacji oszacować niezwykle trudno. Podczas gdy krakowianie grają u siebie i, jak deklarują dysponują najsilniejszym możliwie składem, to lublinianie mają nieco większe doświadczenie w grze na najwyższym poziomie rozgrywek. Posiadają groźny atak i w dużej mierze doświadczony młyn, który z pewnością postawi twarde warunki równie silnej formacji Smoków. Jedno jest pewne - zwycięzca znajdzie się w bardziej komfortowej sytuacji przed rundą rewanżową. Nic nie będzie jednak przesądzone.
 
W Łodzi Budowlani SA podejmą Arkę Gdynia. Faworytem będą gospodarze, ponieważ Arka mimo czterech zwycięstw w dotychczasowych meczach z pewnością nie jest tą samą drużyną, która toczyła z łodzianami zacięte boje w finale mistrzostw Polski. Mimo to widać, że podopieczni Macieja Stachury potrafią doskonale wykorzystać swoje atuty i najbardziej doświadczonych zawodników. Mają też w składzie ultra szybkiego Szymona Sirockiego, którego niezwykle trudno zatrzymać na skrzydle. Stawką meczu może być jednak nawet pozycja lidera, więc Budowlani ze swoim poukładanym i stabilnym składem oraz dobrą organizacją gry powinni sprostać temu wyzwaniu.
 
Pozycji lidera bronić będzie Pogoń Siedlce, którą czeka test w Gdańsku. Lechia niesiona wysokim zwycięstwem nad Juvenią będzie miała teraz okazję sprawdzić swoje siły z naprawdę wymagającym rywalem. Siedlczanie do Trójmiasta przyjeżdżają po zwycięstwo, ale gdańszczanie będą mieli dodatkową motywację. Ten mecz będzie jednocześnie pożegnaniem Sławomira Kaszuby - wileokrotnego reprezentanta Polski, który kończy swoją zawodniczą karierę. Filar, który w pierwszej linii dominował swoich rywali od 21 lat z pewnością otrzyma królewskie pożegnanie od kolegów z drużyny i kibiców. Bo na takie właśnie zasłużył!
 
W ostatnim meczu swoją szansę na awans w górę tabeli będzie miało Ogniwo Sopot, które podejmie zamykających tabelę KS Budowlanych z Łodzi. Podopieczni Karola Czyża, nawet bez Wojciecha Piotrowicza i Mateusza Plichty powinni poradzić sobie z beniaminkiem i zapisać na swoim koncie punkt bonusowy. Każdy inny wynik byłby sensacją. 
 
Kajetan Cyganik - RugbyPolska.pl
 
Ważna zmiana w przepisach World Rugby Finał Klubowego Pucharu Europy

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 24% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 166

8.478.306 liczba odwiedzin od
01.01.2014