POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 166

8.478.350 liczba odwiedzin od
01.01.2014

GPS7: Parszywa "dwunastka"12.06.2017

 
Kajetan Cyganik, RugbyPolska.pl
 
Reprezentacja Polski w rugby siedmioosobowym zremisowała z Portugalią i przegrała z Irlandią oraz Niemcami podczas pierwszego dnia rywalizacji w turnieju Gran Prix 7's w Łodzi. Biało-Czerwoni powalczą w niedzielę o miejsca 9-12.

Po nieudanym turnieju w Moskwie, zespół Blikkiesa Groenewalda miał ogromny apetyt na lepszy wynik i pokazanie się z dobrej strony przed własną publicznością. Pierwsze spotkanie z Irlandią dawało spore nadzieje. Klasowy rywal, z ogromnymi tradycjami, który w tej odmianie jednak dopiero buduje swoją siłę okazał się lepszy, wygrywając 28:10. Różnica być może znacząca, ale podczas gdy drużyna z Zielonej Wyspy zdobyła cztery przyłożenia, Polacy meldowali się na ich polu punktowym dwukrotnie.  
Kolejne spotkanie, przeciwko Portugalii było jeszcze ciekawsze. Nasza drużyna narodowa zremisowała 21:21 i jak przyznał potem Daniel Gdula w rozmowie z "Czas na Rugby", polscy rugbiści liczyli na dobry występ przeciwko Niemcom i awans do ćwierćfinału. Niestety nasi zachodni sąsiedzi wygrali 31:12.
- Na pewno poprawiliśmy grę po Moskwie, ale pozostał niesmak, bo wierzyliśmy w ćwierćfinał. Mamy świadomość, że brakuje nam czasem zdrowia - zwłaszcza w krytycznych momentach w końcówce spotkania. Popełniamy wówczas błędy, a przeciwnicy je wykorzystują - mówił rugbista Pogoni Siedlce. 
W niedzielę Polacy stoczą dwa mecze. Pierwszy, o prawo gry o 9. miejsce przeciwko Włochom, którym ulegli przed tygodniem, w fazie grupowej moskiewskiego turnieju.
 

Reprezentacja Polski, mimo walki i ambitnej postawy po raz drugi zajęła ostatnie, 12. miejsce w turnieju Grand Prix 7's. Podczas niedzielnych zmagań w Łodzi Biało-Czerwoni minimalnie przegrali z Włochami i Portugalią.
Po remisie i dwóch porażkach w fazie grupowej Polakom pozostała walka o miejsca 9-12. W pierwszym starciu podopieczni Blikkiesa Groenewalda minimalnie przegrali z Włochami 19:21. Przegrana bolesna, ale nasi rugbiści wyszli na drugie już swoje starcie z Portugalią niezwykle zmotywowani. Tu znów stoczyli wielką bitwę, niestety schodząc z murawy znów ze zwieszonymi głowami przy wyniku 17:24.
Mimo przegranej polscy rugbiści otrzymali wielki aplauz od łódzkiej publiczności, na który swoją postawą z pewnością zasłużyli. Poznaliśmy swoje miejsce w elicie i wiemy nad czym trzeba pracować, żeby piąć się w górę!
 
MMM7: Finałowy turniej w Łodzi Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 24% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 166

8.478.350 liczba odwiedzin od
01.01.2014