banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Gdynia: Otwarte Mistrzostwa Rugby Tag18.12.2017


Dużym sukcesem organizacyjno-promocyjnym zakończyły się Otwarte Mistrzostwa VLO w Rugby Tag zorganizowane w Gdyni 12 grudnia br! Aż 22 drużyny wystartowały w czterech kategoriach. Dokładnie połowa zespołów to drużyny naszej szkoły czyli VLO Gdynia oraz Gimnazjum 28 Gdynia! Razem około 140 zawodników i 20 wolontariuszy - sędziów, obsługi medycznej, obsługi technicznej. 
 
W to wydarzenie zaangażowała się społeczność VLO Gdynia, a także Flota Gdynia, Gdyńskie Centrum Sportu, które dostarczyło puchary i medale, reprezentanci Polski Piotr Zeszutek, Wojciech Piotrowicz, były reprezentant Polski Wiesław Woronko jako trener zespołu CKZiU, Karol Czyż trener wicemistrza Polski, Ogniwa Sopot, a w opisywanych zawodach trener drużyny gimnazjalnej z Sopotu. 
 
Klasyfikacje
Szkoły gimnazjalne - dziewczęta
1. Gim23 Gdynia 
2. Gim11 Gdynia 
3. IIa Gim28 Gdynia 
4. IIbc Gim28 Gdynia 
 
Szkoły gimnazjalne - chłopcy 
1. Gim2 Sopot 
2. Gim11 Gdynia 
3. IIbc Gim28 Gdynia 
4. Gim23 Gdynia 
5. SP 85 Gdańsk z oddziałami Gim B
6. IIa Gim28 Gdynia 
7. SP 85 Gdańsk z oddziałami Gim A
8. SP 85 Gdańsk z oddziałami Gim C
 
Szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta
1. Ib VLO Gdynia 
2. IIIb VLO Gdynia 
3. IIIa VLO Gdynia  
4. Ic VLO Gdynia 
 
Szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy
1. CKZiU 2 Gdynia 
2. CKZiU 1 Gdynia 
3. IIIa VLO Gdynia 
4. IIIb VLO Gdynia 
5. ZSAE Gdynia 
6. Ib VLO Gdynia 
 
Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrano: 
Julia Konkel Gim23 Gdynia  
Wiktor Wilczuk Gim2 Sopot
Wiktoria Czechowska VLO Gdynia
Michał Czajkowski CKZiU 2 Gdynia
 
Piotr Zeszutek
 
Eric Liddell w "Na skrzydłach orłów" "W drodze" nagrodzony w Palermo
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 04.04.2019 - 05.04.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 1 5
2 Budowlani Łódź SA 1 5
3 MKS Pogoń Siedlce 1 5
4 RC Lechia Gdańsk 1 5
5 KS Budowlani Lublin 1 4
6 RC Orkan Sochaczew 1 1
7 OKS Skra Warszawa 1 1
8 RzKS Juvenia Kraków 1 0
9 KS Budowlani Łódź 1 0
10 RC Arka Gdynia 1 0