POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Druga konsultacja12.02.2015

 
W dniach 06-08 lutego w Pobiedziskach odbyła się druga konsultacja Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7.
 
Zawodniczki na miejscu stawiły się w piątek i po odprawie udały się na wieczorny trening na Orliku. Pierwsze zajęcia miały na celu rozeznanie umiejętności kadrowiczek, a prowadzili je trenerzy Tomasz Kapustka i Arkadiusz Mąkina w asyscie jednego z reprezentantów Polski 7. Z tego względu, że nawierzchnia nie była odpowiednio przygotowana, dziewczyny skupiły się na dokładności dalekich podań i rozgrywaniu piłki w zagrywkach, ćwiczono także zwody. 
Pierwsze z sobotnich zajęć odbyły się na boisku naturalnym. Dziewczyny po dokładnej i intensywnej rozgrzewce podzieliły się na dwie grupy i zagrały między sobą w pełnym kontakcie. Wieczorem zaś ćwiczyły zwody, dalekie podania, grę 1:1 i 2:2, kopy oraz dojście do szarży na sztucznej murawie Orlika. Niedzielny poranek zakończył konsultację wyczerpującą rozgrzewką i grami z podziałem na dwie drużyny. Zaczynając od dropa kadrowiczki zagrały w pełnym kontakcie z szarżami na boisku naturalnym.
Dodatkowo, po kolacji w piątkowy i sobotni wieczór przeprowadzono ciekawe, długie rozmowy na temat dalszego funkcjonowania Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7. Zawodniczki wypowiadały swoje zdanie, odnośnie poprawy sytuacji w tym środowisku. O tym jak dążyć wspólnie do osiągnięcia jak najlepszych wyników na kolejnych Mistrzostwach Europy. 
 
Trener Mąkinia prześle na email każdej z powołanych kadrowiczek zadania do wykonania, dzięki którym ma się poprawić efektywność zawodniczki. Cieszy nas takie podejście do przygotowania tej drużyny na najbliższe ME w Kownie.
 
Na podstawie relacji Biało-Zielone Ladies Gdańsk [kliknij]
 
Kup Żabę na Walentynki PNE : Z Ukrainą na Arenie Lublin
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11