POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Druga konsultacja12.02.2015

 
W dniach 06-08 lutego w Pobiedziskach odbyła się druga konsultacja Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7.
 
Zawodniczki na miejscu stawiły się w piątek i po odprawie udały się na wieczorny trening na Orliku. Pierwsze zajęcia miały na celu rozeznanie umiejętności kadrowiczek, a prowadzili je trenerzy Tomasz Kapustka i Arkadiusz Mąkina w asyscie jednego z reprezentantów Polski 7. Z tego względu, że nawierzchnia nie była odpowiednio przygotowana, dziewczyny skupiły się na dokładności dalekich podań i rozgrywaniu piłki w zagrywkach, ćwiczono także zwody. 
Pierwsze z sobotnich zajęć odbyły się na boisku naturalnym. Dziewczyny po dokładnej i intensywnej rozgrzewce podzieliły się na dwie grupy i zagrały między sobą w pełnym kontakcie. Wieczorem zaś ćwiczyły zwody, dalekie podania, grę 1:1 i 2:2, kopy oraz dojście do szarży na sztucznej murawie Orlika. Niedzielny poranek zakończył konsultację wyczerpującą rozgrzewką i grami z podziałem na dwie drużyny. Zaczynając od dropa kadrowiczki zagrały w pełnym kontakcie z szarżami na boisku naturalnym.
Dodatkowo, po kolacji w piątkowy i sobotni wieczór przeprowadzono ciekawe, długie rozmowy na temat dalszego funkcjonowania Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7. Zawodniczki wypowiadały swoje zdanie, odnośnie poprawy sytuacji w tym środowisku. O tym jak dążyć wspólnie do osiągnięcia jak najlepszych wyników na kolejnych Mistrzostwach Europy. 
 
Trener Mąkinia prześle na email każdej z powołanych kadrowiczek zadania do wykonania, dzięki którym ma się poprawić efektywność zawodniczki. Cieszy nas takie podejście do przygotowania tej drużyny na najbliższe ME w Kownie.
 
Na podstawie relacji Biało-Zielone Ladies Gdańsk [kliknij]
 
Kup Żabę na Walentynki PNE : Z Ukrainą na Arenie Lublin
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Men 2019
Moskwa, 22.06.2019 - 23.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1