POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 213

8.680.674 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Kolejne szkolenie dla trenerów i nauczycieli27.09.2017

 
Szkolenie dla nauczycieli i trenerów w ramach projektu "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży"
 
W dniach 22-24 września br. w Jarocinie w Hotelu Jarota odbyła się ogólnopolska konferencja szkoleniowa dla nauczycieli i trenerów zaangażowanych w projekcie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży".
 
Uczestnicy szkolenia zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich skupiała się tylko na formie bezkontaktowej rugby, druga z grup natomiast to nauczyciele i trenerzy, którzy rozpoczęli swoją przygodę z Rugby TAG, a obecnie chcą zaczerpnąć wiedzy na temat rugby z elementami szarży w kategorii żak. Tematyka konferencji została zrealizowana w sześciu panelach. Jednym z nich była prezentacja gier i zabaw, opracowanych wcześniej przez nauczycieli i trenerów łączących. Istotnymi tematami, którym poświęconą dużą część szkolenia były również podstawy sędziowania rugby i Rugby TAG oraz bezpieczeństwo gry na kontakcie. Nauczyciele i trenerzy w ostatni dzień szkolenia uczestniczyli w roli sędziów podczas Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzieży - Turniej Nadziei Olimpijskich w Jarocinie.
Zajęcia w trakcie szkolenia prowadzili Jakub Lisiewski, Sebastian Berestek, Bartosz Włodarek i Krzysztof Krzewicki - nadzorujący rozwój sportowy projektu oraz Mateusz Boruta - koordynator administracyjny programu.  
 
Wnioskiem płynącym ze wspólnej pracy jest konieczność opracowania przewodnika dla osób zainteresowanych rugby w szkole, który będzie zawierał wskazówki dotyczące m.in. organizacji zajęć oraz turniejów. 
 
Jednocześnie zgodnie z umową informujemy wszystkie osoby, które są zaangażowane w roli trenerów i nauczycieli w projekcie, a nie wzięły udziału w konferencji (lub nie uczestniczyły w całości) o obowiązku przeprowadzeniu  dodatkowego turnieju z udziałem minimum 5 drużyn do końca października 2017. Do czasu wykonania obowiązku zostaną wstrzymane wynagrodzenia. 
 
Zakres obowiązków nauczycieli i trenerów zgodnie z umowami zlecenia: „Wzięcie udziału w konferencjach szkoleniowych dla nauczycieli. Miejsce i termin zostaną wskazane przez Zleceniodawcę. W przypadku uzasadnionej nieobecności (przypadek losowy, zwolnienie lekarskie) na konferencji nauczyciel jest zobowiązany do zorganizowania w swojej szkole dodatkowego turnieju Rugby TAG z okazji np. Mikołajek. O miejscu, terminie i uczestnikach tego turnieju nauczyciel jest zobowiązany powiadomić swojego trenera łączącego i oficera/koordynatora.”
 
Mateusz Boruta
 
Weterani grali w Krakowie RWC 2023: Prezentacja kandydatów

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Portugalia

Rugby Europe Trophy
Łódź, 24.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 9% Mołdawia 8% Polska 28% Portugalia 41% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 213

8.680.674 liczba odwiedzin od
01.01.2014