POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

ŁOZR: Łodzianki grały z Czeszkami17.06.2019


W dniach 13-16 czerwca br. w Łodzi odbyła się Konsultacja Kadry Wojewódzkiej Młodziczek w Rugby 7 zakończona  niedzielnymi sparingami z Czeską drużyną Rugby Strong Girls Velké Popovice.


Przed sparingami, w sobotę, odbył się wspólny trening. Po nim drużyny udały się na rynek Manufaktury, gdzie dzięki uprzejmości Kręgielni Grakula mogły zmierzyć się w bowling.
W niedzielę rozegrano sparingi, w podziale na dwie drużyny. Starsze zawodniczki z Czech zmierzyły się z Venol Atomówkami Łódź, a młodsze z zawodniczkami Kadry Wojewódzkiej. Łódzkie zawodniczki okazały się mało gościnne, zdecydowanie wygrały wszystkie cztery mecze.
Trener czeskiej drużyny zaprosił łodzianki do Popovic na wspólne treningi, a w perspektywie ma nawiązanie szerszej współpracy.

- Jestem bardzo zadowolony z poziomu łódzkich rugbistek - mówi trener Zbigniew Grądys - cieszy mnie gra U14 czyli Kadry Wojewódzkiej, bo dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony i widać w nich potencjał na przyszłość. Duża część z nich zaczęła niedawno przygodę z rugby, a już pokazują, że mają serce do tej gry. Venol Atomówki są już marką i zdziwiłbym się, gdyby przegrały, zwłaszcza że za tydzień gramy finałowy turniej Mistrzostw Polski U16 w Łodzi, w którym mamy już II miejsce, a walczymy o pierwsze, choć szanse już tylko matematyczne.

Kadra Wojewódzka: Sierecka Wiktoria, Gumińska Iza, Cepa Martyna, Styrcz Zuzanna, Juraszczyk Wiktoria, Chrząszczewska Martyna, Służewska Natalia, Gurzawska Emilia, Salomonowicz Natalia, Dublicka Hanna - Venol Atomówki Łódź; Karolina Krawczyk i Dorota Krawczyk - KS Budowlani Łódź.
Venol Atomówki Łódź: Pietrzak Wiktoria, Wójcik Nela, Wróbel Paulina, Warszewska Rozalia, Kołodziejczyk Angelika, Stefanowicz Alicja, Siwiec Oliwia, Kotuła Eliza, Jachimek Ola.
Trenerzy: Zbigniew Grądys, Ernest Hejna.

Zbigniew Grądys

I Liga - 2 mecz o utrzymanie Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Awenta Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 3 14
2 MKS Ogniwo Sopot 3 10
3 RzKS Juvenia Kraków 3 10
4 RC Orkan Sochaczew 3 9
5 OKS Skra Warszawa 2 6
6 Pogoń Awenta Siedlce 2 5
7 RC Lechia Gdańsk 3 5
8 RC Arka Gdynia 3 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0