POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Lappaset wzywa do reform!03.07.2015


Przemawiając przed lukratywnym gronem sponsorów World Rugby Sevens Series kobiet i mężczyzn, Bernard Lapasset zasugerował, że przyszłoroczny program olimpijski powinien być przyczyną przemyślenia roli wersji XV-osobowej, dodając, że nowy system byłby wymagany w celu zapewnienia trwałego rozwoju całego rugby
 
"Musimy stworzyć nowy system rozgrywek odmiany XV-osobowej w większym zbliżeniu programów północnej i południowej półkuli", powiedział Francuz.
 
"Otworzyłem debatę na posiedzeniu komitetu wykonawczego w Dublinie na początku tego roku. Jedni mają Sześciu Narodów, który jest sukcesem, a inni mają Rugby Championship, którze są mniej atrakcyjne dla sponsorów.
 
"Musimy patrzeć na możliwości uzyskania nowego modelu tych dwóch turniejów, w czasach gdy rośnie rentowność tak by stały się jak najbardziej atrakcyjne dla nadawców. Nie wiemy jaki jest najlepszy format, aby rosła jakość tych rozgrywek przy maksymalnym zachowaniu bezpieczeństwa zawodników. To wspaniałe stworzyć nowe możliwości i wspomóc rozwój rugby."
 
"Rugby World Cup jest trzecią co do wielkości imprezą sportową na świecie, po Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Jednak musimy utrzymać nasz poziom".
 
Lapasset dodał, że jego zdaniem kraje rozwijające rugby mają potencjał, by wstrząsnąć hierarchią światową w nadchodzących latach.
 
"Zawodnicy z Fiji, Samoa czy Gruzji grają w rozgrywkach klubowych północnej półkuli, zwłaszcza we Francji. Gruzini mają bardzo dobrą reprezentację XV, a Rumuni wykazują wyraźne oznaki ożywienia. Na Amerykanów, też uważam, przyjdzie czas, ponieważ rugby stało się w tym kraju jednym ze sportów wiodących" dodał Lappaset.

Piotr Możejko http://www.80minut.pl/
 
Turnieje Dzieci i Młodzieży Walijczycy i najlepsi młodzicy z Polski zagraja w Sosnowcu
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1