POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Liga Światowa ruszy w 2022 roku?07.03.2019

 
Liga Światowa, a właściwie Mistrzostwa Narodów, bo tak należy tłumaczyć Nations Championship to koncepcja World Rugby polegająca, najprościej pisząc, na dalszej popularyzacji gry i zwiększeniu wpływów z transmisji meczów.
 
Podstawowe założenia projektu według World Rugby:
- Mistrzostwa Narodów będą rozgrywane od 2022 roku.
- Puchar Sześciu Narodów, Rugby Championship, tournee Lwów Brytyjskich i Irlandzkich pozostają bez zmian.
- Mistrzostwa będą rozgrywane w dwóch Konferencjach, składy wyjściowe to drużyny Six Nations dla Konferencji Europejskiej (European Conference) i Rugby Championship (plus dwie drużyny z rankingu, teraz to Japonia i Fiji) dla Konferencji Międzynarodowej czy Reszty Świata (Rest of the World Conference).
- Konferencje będą oparte na systemie awansu i spadku aby być dostępne (przynajmniej teoretycznie) dla wszystkich federacji. Na przykład z Konferencji Europejskiej spada ostatni zespół Six Nations, a awansuje pierwszy z Rugby Europe Championship (z małą zmianą, World Rugby zamiast Niemców umieścił w niej Portugalię).
- Każda drużyna rozegra 11 spotkań ze wszystkimi przeciwnikami, u siebie lub na wyjeździe, punkty będą dodawane w ligowej tabeli osobno dla każdej Konferencji. Rozgrywki są planowane w czerwcu/lipcu i w listopadzie czyli w czasie obecnych tournee.
- Dwie najlepsze drużyny z każdej z Konferencji rozegraną półfinały, a ich zwycięzcy spotkają się w wielkim finale.
- Mistrzostwa Narodów będą odbywały się w dwóch z czterech lat cyklu Pucharu Świata, nie będzie rozgrywek w roku finałów, a w roku tournee Lwów zostanie rozegrana ich wersja skrócona, bez spadków.
- Prawa do transmisji telewizyjnych będą agregowane i sprzedawane łącznie, co zwiększa potencjał przychodów. Będzie możliwość scentralizowania niektórych praw sponsorskich.
- Zawody zastąpiły by częściowo system eliminacji do finałów przyszłych Pucharów Świata w Rugby.
- Puchar Świata w Rugby zostałby udoskonalony jako szczytowe wydarzenie globalne, a liczba uczestników finałów ma zostać zwiększona w 2027 roku do 24 drużyn. 
 
Kolejnym krokiem w tym procesie jest wspólne spotkanie World Rugby Executive Committee (Komitetu Wykonawczego World Rugby) i Professional Game Committee (Profesjonalnego Komitetu ds. Gier) organów nadzorujących projekt. W spotkaniu wezmą też udział przewodniczący narodowych związków rugby i dyrektorzy generalni oraz przedstawiciele zawodników. Wszystko po to by rozważyć i przedyskutować postępy oraz wypracować finalny produkt, który będzie najlepszy dla rozwoju Rugby.
 
U18: Powołania na obóz we Francji - Aktualizacja Upowszechnianie Sportu D i M
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Benidorm Sevens
Hiszpania, 25.05.2019 - 26.05.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 8 37
2 Budowlani Łódź SA 8 34
3 MKS Pogoń Siedlce 8 28
4 OKS Skra Warszawa 8 23
5 KS Budowlani Lublin 8 20
6 RC Orkan Sochaczew 8 20
7 RzKS Juvenia Kraków 8 12
8 KS Budowlani Łódź 8 12
9 RC Lechia Gdańsk 8 11
10 RC Arka Gdynia 8 1