POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.522.213 liczba odwiedzin od
01.01.2014

ME U20: Polska v Portugal Centro-Norte 29:1914.04.2018

 
W ostatnim meczu, rozgrywanych w Portugalii, Mistrzostw Europy U20 reprezentacja Polski wygrała 29:19 (12:19) z zespołem Portugal Centro-Norte utrzymując się w najwyższej grupie rozgrywkowej na następny sezon. 

Podopieczni Krzysztofa Okapy rozpoczęli od prowadzenia 7:0, by po serii błędów przegrywać 7:19, ten dystans przed zakończeniem pierwszej połowy został zmniejszony na 12:19. Po zmianie stron punktowali już tylko biało-czerwoni ustalając wynik spotkania na 29:19, zwycięstwo zapewniło naszej reprezentacji utrzymanie w grupie Championship.
Mistrzem Europy U20 zostali młodzieżowcy gospodarzy, którzy w finałowym meczu pokonali Hiszpanów 25:3, brązowe medale wywalczyli Rosjanie wygrywając 38:7 z Holendrami, a na V miejscu turniej zakończyła Rumunia po zwycięstwie 76:13 nad Ukrainą.
 
Coimbra 14.04.2018, finał o VII miejsce ME U20
Polska v Portugal Centro-Norte 29:19 (12:19)
Punkty: Musur Michał 10 (2P), Mańko-Musiał Łukasz 5 (P), Plesiński Cezary 5 (P), Kamiński Jakub 7 (P karne), Kinast Dawid 2 (pd). 
01. Potrykus Adrian (11 Rudziński Oskar), 02. Plesiński Cezary, 03. Gadomski Michał, 04. Kossakowski Milan, 05. Musur Michał, 06. Woźniak Daniel (41 Litwińczuk Adam), 07. Majchrzak Szymon, 08. Pacewicz Nicolas - 09. Drewczynski Kacper (26 Ziętkowski Rafał, 54 Daszczyk Bartłomiej) - 10. Kamiński Jakub- kapitan - 11. Korusiewicz Arkadiusz, 12. Kinast Dawid, 13. Mańko-Musiał Łukasz, 14. Zieliński Oskar (13 Machlik Dominik) - 15. Twardowski Szymon.
Rezerwa: 17 - Czapiga Mateusz, 19 - Olejek Krystian, 20 - Witulski Oskar.
Sędzia: Vincenzo Schipani (Włochy)
 
PPR7: IX Turniej w Sosnowcu Ekstraliga - Faza I - Kolejka III

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 9 39
2 Budowlani Łódź SA 9 37
3 MKS Ogniwo Sopot 9 29
4 RC Lechia Gdańsk 9 15
5 RC Orkan Sochaczew 8 4
6 KS Budowlani Lublin 8 4
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 5 20
2 RzKS Juvenia Kraków 5 15
3 RC Arka Gdynia 5 10
4 KS Budowlani Łódź 5 6

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.522.213 liczba odwiedzin od
01.01.2014