POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.514.972 liczba odwiedzin od
01.01.2014

MMM7: Wielkopolska zagrała w Gnieźnie 25.10.2017

 
Tytani, Husarze, Spartanie - to nie zapowiedź turnieju wojów w pierwszej stolicy Polski, lecz podsumowanie turnieju rugby 7. Turnieju wyjątkowego, bo po raz pierwszy w Gnieźnie w rugby olimpijskim zmierzyły się drużyny młodzików. Swój debiut zanotowali również młodzi adepci gnieźnieńskiego rugby - Tytan Hopes. 
 
W minioną sobotę w Gnieźnie odbył się Turniej Eliminacyjny Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Rugby 7. W turnieju zagrali zawodnicy z roczników 2004 i 2005. Do turnieju zgłosiły się 3 drużyny, oprócz gospodarzy, Sparta Jarocin i Husaria Kalisz, które mimo równie krótkiej historii co Tytan mają zdecydowanie dłuższe doświadczenie w prowadzeniu grup młodzieżowych. Choć do ostatniej chwili gospodarze liczyli na dodatkowe zgłoszenia to ostatecznie turniej rozegrano systemem "mecz-rewanż". 
 
Sobotnie mini derby Wielkopolski pokazały, że wszystkie lokalne drużyny grają na równym poziomie. Maksymalna różnica punktowa wyniosła 3 przyłożenia, a tylko w jednym z 6 spotkań jedna z drużyn nie zdobyła punktów. W pierwszym meczu jarocińska Sparta okazała się silniejsza od Husarii Kalisz i zwyciężyła 22:14. Jak się później okazało było to za mało na zwycięstwo tego dnia. Gnieźnianie w swoim debiucie ulegli Husarii 5:12, a z kolejnego spotkania z tarczą wyszli Spartanie zdobywając w tym meczu najwięcej punktów w całym turnieju. Rezultat na tablicy 28:12 dla gości. Po I rundzie wydawało się, że drużyna z Jarocina może być pewna zwycięstwa. W sporcie jednak nic nie jest pewne, a gra toczy się do ostatniego gwizdka sędziego. Nadszedł czas na rundę rewanżową. 
 
W pierwszym meczu Husaria pokazała, że pierwszy mecz był wypadkiem przy pracy, zbyt szybkim wejściem w turniej. W rewanżu Husarze pokonali Spartan 10:0. Ten mecz dodał kaliskiej Husarii wiatru w skrzydła i gospodarze musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców zawodów. Tytan 5:22 Husaria. Na nic bardziej nie czekali tego dnia gnieźnianie jak na pierwsze zwycięstwo przyszłych reprezentantów Polski w rugby olimpijskim. Byli oni o krok od realizacji tego celu, jeszcze na minutę przed końcem remisując ze Spartą Jarocin 17:17. Ostatecznie zwyciężyło doświadczenie gości, którzy wygrali 24:17. 
 
Walczyć do końca, iść cały czas do przodu, z głową uniesioną w górę - tymi kilkoma słowami podsumować można sobotnie zawody, w których zwyciężyła Husaria Kalisz. Ostatecznie okazała się mocniejsza od Sparty Jarocin o 2 "małe" punkty, czyli jedno podwyższenie. Na 3 miejscu zawody zakończyli Tytani, którzy najbardziej zadowoleni byli z możliwości wyjścia na boisko i zmierzenia się z rywalami w warunkach meczowych. 
 
Wszyscy obecni w Gnieźnie opiekunowie drużyn stwierdzili jednogłośnie, że rozegrane dziś mecze i ich rezultaty to materiał do dalszej pracy. Najistotniejsza jest możliwość ciągłej nauki przepisów, gry zespołowej oraz właściwego podejścia do meczu. Już za kilka miesięcy odbędą się turnieje rewanżowe, których już dziś wypatrują.  
 
MMMR7, Gniezno 2017 
Husaria Kalisz 14:22 Sparta Jarocin 
Tytan Gniezno 5:12 Husaria Kalisz 
Sparta Jarocin 28:12 Tytan Gniezno 
Husaria Kalisz 10:0 Sparta Jarocin 
Tytan Gniezno 5:22 Husaria Kalisz 
Sparta Jarocin 24:17 Tytan Gniezno 
 
Klasyfikacja końcowa 
1. Husaria Kalisz 
2. Sparta Jarocin 
3. Tytan Gniezno
 
Opracowanie - Łukasz Dziel, GKR Tytan Gniezno 
 
Czyż: My już nic nie musimy... Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 07

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 9 39
2 Budowlani Łódź SA 9 37
3 MKS Ogniwo Sopot 9 29
4 RC Lechia Gdańsk 9 15
5 RC Orkan Sochaczew 8 4
6 KS Budowlani Lublin 8 4
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 5 20
2 RzKS Juvenia Kraków 5 15
3 RC Arka Gdynia 5 10
4 KS Budowlani Łódź 5 5

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.514.972 liczba odwiedzin od
01.01.2014