POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

MPS7: Przed półfinałami15.04.2019

 
Już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia br. odbędą się dwa półfinały Mistrzostw Polski Rugby 7! Dla tych, który tak jak my, czekali na to wydarzenie to będzie prawdziwa uczta! Z racji tego, że półfinały odbywają się równolegle, trzeba się  będzie zdecydować, czy jedziemy kibicować do Poznania, czy do Warszawy.
 
Co nas czeka w Poznaniu?
W stolicy Wielkopolski Posnania Poznań będzie chciała udowodnić, że w tym roku idą po złote medale. Zadanie to jednak będzie niełatwe już od początku, od  fazy grupowej, gdyż ich rywalami będzie MKS Pogoń Awenta Siedlce, świetna drużyna Ekstraligowa, oraz Rugby Club Koszalin. Przypomnijmy, iż powracający po dłuższej przerwie gracze z Koszalina w swoim debiucie, właśnie w Poznaniu, zagrali dwa bardzo wyrównane mecze z Posnanią i byli bardzo bliscy sprawienia niespodzianki.
W grupie B zagra Juvenia Kraków, kolejna z drużyn z Ekstraligi. „Smoki” jednak również nie mają łatwej drogi do wyjścia z grupy, gdyż czeka na nich Kaskada Szczecin, która z turnieju na turniej rozwija skrzydła i jako drużyna typowo siódemkowa może zaskoczyć. Nie zapominajmy również o Rugby Klubie Unisław, który wraca po przerwie, drużyna głodna kolejnych medali Mistrzostw Polski w olimpijskiej odmianie.
W grupie C kolejna Ekstraligowa drużyna - Budowlani Lublin, których dawno już nie oglądaliśmy na turniejach Rugby 7, ale niech Was to nie zwiedzie. Z drużyny tej regularnie powoływanych jest najwięcej zawodników do kadry Polski Rugby 7! Przeciw graczom z Lublina stanie Rugby Club Bełchatów, dwukrotny mistrz II Dywizji Rugby 7 w ostatnich latach oraz RC Czarni Bytom.
 
Co nas czeka w Warszawie?
W grupie A wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Rugby 7 i świetna drużyna Ekstraligowa RC Orkan Sochaczew, Orkan  zmierzy się z Rugby Białystok, drużyną regularnie występującą w odmianie olimpijskiej, a także na boiskach II ligi XV. Kolejna drużyna w tej grupie to Wataha Rugby Club Zielona Góra, która powraca po przerwie ze świeżymi siłami.
W grupie B zawsze silny Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Rugby 7 zmierzy się z RC Arka Gdynia. Drużyna z Trójmiasta, mimo iż na co dzień występuje w Ekstralidze pokazała już nie raz, że w odmianie siódemkowej też radzi sobie wyśmienicie. Trzecią drużyną w tej grupie jest Rugby Wrocław, który po mocno przepracowanej przerwie ma apetyt na wyjście z grupy z I miejsca.
W grupie C stali bywalcy turniejów Mistrzostw Polski i Pucharu Polski - WSR Werewolves Wąbrzeźno zmierzą się z gospodarzami, Ekstraligową OKS Skra Warszawa. W grupie tej znajdują się również powracający po przerwie RC Czarni Pruszcz Gdański, który w tym roku zorganizował turniej w mocnej obsadzie, ciężko trenują, więc są świetnie przygotowani. Grupę C zamyka Rugby Team Olsztyn, przedstawiciel okręgu warmińsko-mazurskiego, który rozwija się bardzo prężnie, tworząc nową jakość w polskim rugby.
 
Który półfinał wybierzecie zależy tylko od Was, jednak emocji nie zabraknie ani w Poznaniu ani w Warszawie. 
Z każdego półfinału do Finału awansuje 5 drużyn, zatem wygrywając grupę automatycznie awansujemy. Drużyny z miejsc 2 powalczą o pozostałe 2 miejsca, zatem każdy da z siebie 200% normy, aby już w fazie grupowej zapewnić sobie występ w wielkim finale. My nie możemy się doczekać! A Wy?
 
Źródło: Facebook "Rugby 7 w Polsce"
 
MP Kobiet 7 U16: Zaproszenie do Sopotu MPS7: Zmiana rozstawienia w grupach turniejowych
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Scandinavian Open 7's - KNK7
Kopenhaga, 10.08.2019 - 11.08.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1