POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

MPS7: Turniej finałowy09.07.2014

Ze względu na wczorajszą informację o braku możliwości wystawienia drużyny w niedzielnym turnieju finałowym przez KS Posnanię, wobec rezygnacji z przyjęcia "dzikiej karty" przez kolejne drużyny z barażu (RC Częstochowa, RC Czarni Pruszcz Gdański, Alfa Bydgoszcz) oraz lidera PLR7 - Husara Bolesławiec w turnieju w Gdańsku wystartuje tylko 6 zespołów.
Dlatego w oparciu o §12 w rozdziale III regulaminu Mistrzostw Polski Seniorów w rugby 7 dokonano też zmian w systemie tych rozgrywek.
 
System rozegrania turnieju finałowego Mistrzostw Polski Rugby 7 (wzorowany na obowiązującym w zawodach finałowych OOM)
 
Kolejność po pierwszym turnieju
1. RC Lechia Gdańsk - 14 pkt
2. Budowlani S.A. Łódź - 12 pkt
3. RC Orkan Sochaczew - 10 pkt
4. MKS Awenta Pogoń Siedlce - 9 pkt
5. MKS Ogniwo Sopot - 7 pkt
6. AZS AWF Gdańsk - 6 pkt
 
Wyciąg z regulaminu -  klasyfikacja, punktacja, czas gry:
Klasyfikacja generalna, a dalej końcowa oparta będzie na następującej punktacji:
1 miejsce – 14 pkt., 2 miejsce – 12 pkt., 3 miejsce – 10 pkt., 4 miejsce – 9 pkt., 5 miejsce – 8 pkt., 6 miejsce – 7 pkt.
Drużyna, która uzyska największą liczbę punktów w obu turniejach uzyska tytuł Mistrza Polski Mężczyzn rugby 7, druga drużyna tytuł wicemistrza Polski, trzecia brązowe medale.
W przypadku uzyskania równej liczby tzw. punktów turniejowych, o kolejności w klasyfikacji generalnej, decyduje wyższe miejsce w drugim turnieju cyklu (finałowym).
O kolejności miejsc w grupach (grupie) decydują:
a) suma dużych punktów (3 pkt. za wygraną, 2 pkt. za remis, 1 pkt. za porażkę).
b) wynik bezpośredniego spotkania,
c) lepsza różnica małych punktów.
d) losowanie.
W przypadku remisu w meczu finałowym zarządzana jest dogrywka 5 min. Jeżeli i ona nie da rozstrzygnięcia, zarządza się następną dogrywkę 5 min. Po każdym takim okresie drużyny zmieniają strony, bez przerwy aż do rozstrzygnięcia, które następuje po zdobyciu punktów przez którąkolwiek z drużyn.
Decyzje dotyczące wybranego systemu rozgrywek oraz ewentualnych modyfikacji wynikających np. z mniejszej liczby drużyn podejmuje sędzia główny zawodów lub delegat PZR w porozumieniu z organizatorem zawodów.
Czas gry 2 x 7 minut, finał - 2 x 10 minut.
 
Rozstawienie:
Grupa A - 1, 4, 5 (Lechia Gdańsk, Awenta Pogoń Siedlce, Ogniwo Sopot)
Grupa B - 2, 3, 6 (Budowlani Łódź, Orkan Sochaczew, AZS AWF Gdańsk)
 
System zawodów:
1. Lechia Gdańsk v AZS AWF Gdańsk (1v6)
2. Budowlani Łódź v Orkan Sochaczew (2v3)
3. Pogoń Siedlce v Ogniwo Sopot (4v5)
4. Orkan Sochaczew v AZS AWF Gdańsk (3v6)
5. Lechia Gdańsk v Pogoń Siedlce (1v4)
6. Budowlani Łódź v Ogniwo Sopot (2v5)
7. Orkan Sochaczew v Pogoń Siedlce (3v4)
8. Lechia Gdańsk v Ogniwo Sopot (1v5)
9. Budowlani Łódź v AZS AWF Gdańsk (2v6)
 
Wspólna tabela, w wyniku której tworzone są pary półfinałowe:
1 v 4
2 v 3
 
Finały:
Zwycięzcy półfinałów grają mecz o 1 miejsce, pokonani z półfinałów grają mecz o 3 miejsce, trzecie zespoły z grup grają mecz o 5 miejsce.
Początek gier w niedzielę, 13 lipca o godz. 11.00, konferencja techniczna o godz. 10.00 na stadionie przy ulicy Traugutta 29.
Ostatecznie 31 drużyn w XXII Memoriale Edwarda Hodury Nowy system MP seniorów 7
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11