POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Małopolskie: Półfinałowy turniej SLRT08.12.2018

 
W Mikołajki 6 grudnia br. odbył się Małopolski Półfinałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag. Do Krakowa przyjechały najlepsze drużyny z całego województwa, które wyłonione zostały podczas czterech turniejów eliminacyjnych, ale zacznijmy od początku... 
 
I  Turniej Eliminacyjny odbył się w Roczynach, regionie gdzie żadna z tamtejszych szkół nie bierze udziału w programie „Rugby Tag” jednak nauczyciele tak bardzo polubili tę dyscyplinę sportu, że co roku od 4 lat biorą udział w naszych rozgrywkach. Do półfinału awansowały szkoły z Targanic i Roczyn.
 
II Turniej Eliminacyjny odbył się w Szkole Podstawowej nr 52 w Krakowie, która to jako organizator ufundowała dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn. Duże podziękowania również należą się panu Tomaszowi Grabskiemu za pomoc przy organizacji zawodów. Z Krakowa do półfinału awansowali gospodarze oraz Szkoła Podstawowa nr 37 w Krakowie.
 
III Turniej Eliminacyjny odbył się w Lubniu, w miejscowości z której pochodzi znaczna część aktualnych młodzieżowych reprezentantów Polski i zawodników Juvenii Kraków. To z tego regionu najczęściej reprezentują nas drużyny podczas Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi i to właśnie reprezentanci Szkoły Podstawowej w Lubniu w ubiegłym roku w kategorii klasach IV zdobyli złote medale. Turniej jak zwykle stał na wysokim poziomie sportowym, ale również organizacyjnym dzięki uprzejmości Klubów RC Gorce Raba Niżna i UKS Rugby Lubień, które ufundował puchary, medale, nagrody oraz niemały poczęstunek dla zawodników. Do półfinałów awansowały - Szkoła Podstawowa w Lubniu, Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 w Lubomierzu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej.
 
IV Turniej Eliminacyjny odbył się w Nowym Sączu, gdzie od roku do program dołączyło trzech nowych nauczycieli i Trener Łączący z klubu Biało Czarni Nowy Sącz. Do półfinału awansowały: Szkoły Podstawowe nr 20 i nr 14 w Nowym Sączu.
 
Turniej półfinałowy rozgrywany był na obiektach Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie. Do walki o awans na finał ogólnopolski stanęło 15 najlepszych drużyn w trzech kategoriach wiekowych wyłonionych w drodze eliminacji. Zawody prowadzone były na dwóch boiskach równocześnie, a sędziowali je juniorzy Juveni Kraków uczący się w Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. Wyrównaną walkę najbardziej można było dostrzec w kategorii klas V, gdzie doszło aż do czterech remisów. Turniej przebiegał w sportowo - świątecznej atmosferze a na hali z daleka można było dostrzec czapki Mikołajów i Elfów. Oczywiście nie mogło zabraknąć pucharów, medali oraz poczęstunku i wielu nagród rzeczowych (kubki dla najlepszych zawodników, zeszyty, opaski, smyczki, koszulki). 
 
Do Finału Ogólnopolskiego awansowali: 
Klasy IV - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej - nauczyciel Łukasz Szlachetka 
Klasy V - Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - nauczyciel Janusz Pawlik 
Klasy VI - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu - Mateusz Sławecki 
 
W sumie w eliminacjach wzięło udział 19 Szkół Podstawowych i 48 drużyn w kategoriach klas IV, V i VI co w całym rozrachunku daje nam 384 uczestników (chłopców i dziewczynek). 
Ponadto z każdej ze szkół został wybrany najlepszy zawodnik/zawodniczka: 1.Kacper Łabuz, 2.Arek Zasadni, 3.Krystian Miszczak, 4.Szymon Michnowski, 5.Szymon Kuchała, 6.Oliwia Matras, 7.Kacper Opioła, 8.Sebastian Bylica, 9.Adrian Gackowiec, 10.Krystian Wojtyczka, 11.Julia Wilczek, 12.Małgorzata Cieślak, 13.Hubert Kowalik, 14.Piotr Gąska, 15.Sebastian Polaniak.  
 
Tekst i zdjęcia: Marta Jarecka
 

Pliki do pobrania

pdf Wyniki - Małopolska
Dolnośląskie: Finał rozgrywek SZS RWC 2019: Przygotowania na dobrej drodze
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Men 2019
Moskwa, 22.06.2019 - 23.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1