banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 214

8.683.646 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Miedziowe i Miedziowi na podium w Harrachowie13.02.2017

 
Miedziowe i Miedziowi Lubin 11 lutego br. zagrali w turnieju „Snow Rugby Harrachov 2017” zajmując odpowiednio II i III miejsce, poniżej relacje Marceliny Falkiewicz i Sławomira Woźniaka.
 
Lubińskie rugbistki zajęły II miejsce na międzynarodowym turnieju Snow Rugby Harrachov 2017. - Uważamy to za spory sukces, ponieważ warunki były bardzo ciężkie, a przyszło nam się zmierzyć z pięcioma drużynami, które na co dzień występują w najwyższej lidze rozgrywkowej w Czechach - przyznaje kapitan Miedziowych, Patrycja Sierżanowska. Turniej odbywał się w malowniczym miejscu, tuż pod harrachovską skocznią narciarską. Boisko było usytuowane tak, że rozgrywki z zaciekawieniem śledzili wszyscy narciarze i snowboardziści wjeżdżający wyciągiem na szczyt! Po pewnym czasie przełożyło się to na tłumy kibiców wokół band podczas rozgrywek naszej drużyny. Dopingowali nas głównie Polacy, ale także Czesi i Niemcy
 
W eliminacjach Miedziowe pokonały Spartę Praha 7:3 i RC Vrchlabi 5:2 dzięki czemu wyszły z grupy z pierwszego miejsca. W fazie finałowej lubinianki spotkały się z gospodyniami - Tatrą Harrachov, którą po zaciętym boju pokonały 6:4. Układ tabeli sprawił, że w meczu o 1 miejsce Miedziowe spotkały się z Tatrą Smichov. Zarówno Polki jak i Czeszki miały niesamowite parcie na zwycięstwo, ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną rywalek 7:2, więc lubinianki sięgnęły po srebro.
 
Debiut w barwach Miedziowych Lubin zaliczyły Katarzyna Pieczarska i Diana Forster, które miały okazję przyłożyć w Czechach swoje pierwsze punkty. - Dla całej drużyny było to zupełnie nowe doświadczenie, więc tym bardziej cieszy nas zdobycie drugiego miejsca! Obiecałyśmy podium naszym kibicom. Nie było lekko, ale nie zawiodłyśmy. To nasz pierwszy puchar w tym roku i z pewnością nie ostatni - zapewnia zawodniczka Miedziowych Marcelina Falkiewicz.
 
Klasyfikacja turnieju kobiet
1. RC Tatra Smichov
2. Miedziowe Rugby Lubin
3. RC Sparta Praha
4. RC Prelouc
5. RC Sedlcany
6. RC Vrchlabi
 
Ponieważ w tym roku nie odbył się turniej w Ostravie, zdecydowaliśmy że mimo wszystko warto pograć w rugby na śniegu i wybraliśmy się do pobliskiego Harrachova. Śniegu oczywiście nie zabrakło - turniej rozgrywany był pod słynna Mamucią Skocznią Narciarską. Zawody podzielone były na 2 kategorie, męską i żeńska w której udział brały również dziewczyny z naszego klubu. Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce przegrywając tylko jeden mecz i to po dogrywce. Ciekawostką był mecz Miedziowi - Harrachov w którym brali udział zawodnicy również z pozostałych drużyn i przeobraził się w Miedziowi v Czeska Republika. Ten mecz jak i sposób wyłonienia zwycięzcy turnieju przyjęliśmy z uśmiechem, bo przecież taka forma rugby ma być przede wszystkim dobrą zabawą. 
 
Wyniki: Miedziowi v Podebrady 7:1, Miedziowi v Sedlcany 5:3, Miedziwoi v Harrachov 6:4, Miedziowi v Jablonec/Liberec 3:3 (3:4 po dogrywce)
 
Klasyfikacja turnieju mężczyzn
1. RC Sedlcany
2. RC Jablonec/RC Liberec
3. Miedziowi Lubin
4. RC Podebrady
5. FK Harrachov
 
Portugalia powoli odsłania arsenał Z miłości do Rugby: Walentynki w Sochaczewie

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Portugalia

Rugby Europe Trophy
Łódź, 24.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 9% Mołdawia 7% Polska 28% Portugalia 41% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 214

8.683.646 liczba odwiedzin od
01.01.2014