POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.563.943 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Międzynarodowy Turniej Gniezno 7's 12.03.2018


GKR Tytan Gniezno zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rugby 7, który odbędzie się w sobotę, 17 marca br. na stadionie przy ul. Strumykowej w Gnieźnie. Swój udział w turnieju potwierdziło 9 drużyn - Reprezentacja Polski, Reprezentacja Litwy, Posnania Poznań (Mistrz Polski Rugby 7) oraz 2 drużyny z Łotwy - Miesnieki Ryga i Livonia Ryga. W Gnieźnie zagrają również Kaskada Szczecin, Lokomotywa Wolsztyn, Posnania II Poznań oraz gospodarze - GKR Tytan. 

Turniej ma charakter towarzyski, zależy nam, żeby wrócić na boisko i sprawdzić swoją formę po zimie. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować turniej pod nazwą „Pobudka po zimie”. Pogoda w Polsce nie jest oczywista, trudno zdefiniować zimę, ale warunki pogodowe są coraz lepsze, a my dzięki najnowocześniejszej infrastrukturze oraz boisku ze sztuczną nawierzchnią mamy możliwość gry przez cały rok. W tym roku ponownie stawiamy sobie za cel bić się o medal Mistrzostw Polski i dlatego konieczna jest gra z silniejszymi drużynami. Zaprosiliśmy reprezentację Litwy, która w tym sezonie będzie walczyć o powrót do Rugby Europe Grand Prix Series. Swój przyjazd potwierdziła także reprezentacja Polski, która z miesiąca na miesiąc przygotowuje się coraz intensywniej do majowego turnieju Moscow 7s, którym rozpocznie rywalizację we wspomnianym GPS. Nie mogło zabraknąć naszych rywali zza miedzy - Mistrza Polski Rugby 7 - Posnanii Poznań, która zdecydowała się na wystawienie dwóch składów. Cieszymy się na przyjazd Kaskady Szczecin, z którą nie raz walczyliśmy w turniejach MP i Pucharu Polski. Przyjeżdżają także Łotysze - 2 niezależne drużyny - Miesnieki i Livonia. Tej drugiej mamy coś do udowodnienia po listopadowym turnieju Pucharu Polski, który odbył się w Gnieźnie. Porażka z nimi pozbawiła nas możliwości walki o złoto. Ale zrewanżujemy się!” - zapewnia Łukasz Dziel, reprezentujący biuro GKR Tytan. 
Stawkę Gniezno 7s uzupełni Lokomotywa Wolsztyn oraz gospodarze. Już dziś serdecznie zapraszamy do Gniezna! Start zawodów o 9:00. 

Opracował: Łukasz Dziel 

Gniezno: Zaproszenie na Turniej 7 PPR7: Zaproszenie do Warszawy

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 6 19
3 RC Orkan Sochaczew
7 12
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 6 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 6 26
3 KS Budowlani Lublin 7 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.563.943 liczba odwiedzin od
01.01.2014