POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Mistrzostwa Polski Kobiet V14.04.2019

 
W Warszawie, 13 kwietnia br. rozegrano piąty turniej Mistrzostw Polski Kobiet, na wiosnę w Stolicy wystartowało 12 zespołów, organizatorem był klub AZS AWF Warszawa.
 
Legia Warszawa i Biało-Zielone  wystawiły  swoje  drugie  drużyny, po długiej przerwie w bardzo młodym składzie  zagrały Tygrysice Orkan Sochaczew, a debiut zaliczył zespół Łódzkie Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź. Było bardzo zimno, do południa padał śnieg i deszcz a temperatura nie przekraczała 3 stopni.
 
Poniżej przedstawiamy wyniki z podziałem na ligi, zgodnie z regulaminem po turnieju z każdego poziomu do ligi wyższej awansuje najlepszy zespół (nie dotyczy Ekstraligi), a ostatni spada do niższej ligi (nie dotyczy ostatniego poziomu).
 
II liga
Tygrysice Orkan Sochaczew v Legia II Warszawa 31:0
Biało-Zielone II Gdańsk v Łódzkie Rugby Kobiet 48:0
Legia II Warszawa v Biało-Zielone II Gdańsk 0:38
Tygrysice Orkan Sochaczew v Łódzkie Rugby Kobiet 17:5
Legia II Warszawa v Łódzkie Rugby Kobiet 0:19
Biało-Zielone II Gdańsk v Tygrysice Orkan Sochaczew 33:5
 
I liga
Diablice Ruda Śląska v KS Rugby Gietrzwałd 38:5
Legia Warszawa v Miedziowe Lubin 15:19
Legia Warszawa v KS Rugby Gietrzwałd 40:7
Diablice Ruda Śląska v Miedziowe Lubin 17:7
Miedziowe Lubin v KS Rugby Gietrzwałd 17:12
Diablice Ruda Śląska v Legia Warszawa 19:12
 
Ekstraliga
AZS AWF Warszawa v Juvenia Kraków 5:35
Biało-Zielone Gdańsk v Black Roses Posnania 19:0
AZS AWF Warszawa v Black Roses Posnania 0:52
Biało-Zielone Gdańsk v Juvenia Kraków 62:0
Juvenia Kraków v Black Roses Posnania 0:46
Biało-Zielone Gdańsk v AZS AWF Warszawa 61:0
 
Finał o XI miejsce: Legia II Warszawa v Łódzkie Rugby Kobiet 0:25
Finał o IX miejsce: Biało-Zielone II Gdańsk v Tygrysice Orkan Sochaczew 31:0
Finał o VII miejsce: Legia Warszawa v KS Rugby Gietrzwałd 31:5
Finał o V miejsce: Diablice Ruda Śląska v Miedziowe Lubin 24:12
Finał o III miejsce: AZS AWF Warszawa v Juvenia Kraków 5:21
Finał o I miejsce: Biało-Zielone Gdańsk v Black Roses Posnania 31:5
 
Nagrody indywidualne
MVP II Ligi - Klaudia Oboza - Biało-Zielone II Gdańsk
MVP I Ligi - Kinga Karlińska - Diablice Ruda Śląska
MVP Ekstraligi - Natalia Pamięta - Biało-Zielone Gdańsk 
 
Klasyfikacja
01. Biało-Zielone Ladies Gdańsk      12
02. Black Roses Posnania Poznań   11
03. RzKS Juvenia Kraków                10
04. AZS AWF Warszawa                  9
05. Diablice Ruda Śląska                  8
06. Miedziowe Lubin                         7
07. RC Legia Warszawa                    6
08. KS Rugby Gietrzwałd                  5
09. Biało-Zielone Ladies II Gdańsk     4
10. Tygrysice Orkan Sochaczew       3
11. KS Budowlani Łódź - ŁRK           2
12. RC Legia II Warszawa                 1
 
Grzegorz Marszałek

Zdjęcia: Black Roses Posnania
 
I Liga - II kolejka WRSS: Singapur 7's
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Men 2019
Moskwa, 22.06.2019 - 23.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1