banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie 201816.10.2018

 
W dniach 13-15 października br. w Argentynie zostały rozegrane turnieje rugby kobiet i mężczyzn w ramach Buenos Aires 2018 Youth Olympic Games. 
 
O medale walczyło 144 zawodniczek i zawodników z 11 krajów, tylko Francja była reprezentowana w obu turniejach. Na początku drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a po ustaleniu tabeli w meczach o V, III i I miejsce. Złote medale wywalczyły panie z Nowej Zelandii pokonując w finale Francję 15:12, w finale panów Argentyna również pokonała Francję, tylko wynik był inny 24:14. Francuskie zespoły musiały więc zadowolić się srebrnymi medalami, brązowe przypadły odpowiednio Kanadyjkom i Japończykom.
 
Turniej kobiet
 
13.10.2018
Nowa Zelandia v Tunezja 53:0
Francja v Kolumbia 47:0
Kanada v Kazachstan 24:15
Nowa Zelandia v Kolumbia 38:5
Francja v Kazachstan 45:0
Kanada v Tunezja 50:7
 
14.10.2018
Nowa Zelandia v Francja 26:12
Kanada v Kolumbia 27:10
Tunezja v Kazachstan 5:24
Nowa Zelandia v Kanada 20:5
Francja v Tunezja 41:0
Kolumbia v Kazachstan 36:0
 
15.10.2018
Nowa Zelandia v Kazachstan 32:5
Francja v Kanada 33:19
Kolumbia v Tunezja 15:7
 
Kolejność: 01.Nowa Zelandia; 02.Francja; 03.Kanada; 04.Kolumbia; 05.Kazachstan; 06.Tunezja.
 
Mecz o V miejsce : Kazachstan v Tunezja 12:0
Mecz o III miejsce/brązowy medal : Kanada v Kolumbia 24:19
Mecz o I miejsce/złoty medal : Nowa Zelandia v Francja 15:12
 
 
Turniej mężczyzn
 
13.10.2018
Południowa Afryka v Japonia 12:14
USA v Francja 0:38
Argentyna v Samoa 50:7
Południowa Afryka v Francja 12:17
USA v Samoa 24:24
Argentyna v Japonia 45:0
 
14.10.2018
Południowa Afryka v USA 19:12
Argentyna v Francja 29:12
Japonia v Samoa 29:0
Południowa Afryka v Argentyna 5:34 
USA v Japonia 17:17
Francja v Samoa 15:10
 
15.10.2018
Południowa Afryka v Samoa 31:7
USA v Argentyna 14:22
Francja v Japonia 29:14
 
Kolejność: 01.Argentyna; 02.Francja; 03.Japonia; 04.Południowa Afryka; 05.USA; 06.Samoa.
 
Mecz o V miejsce : USA v Samoa 24:14
Mecz o III miejsce/brązowy medal : Japonia v Południowa Afryka 28:5
Mecz o I miejsce/złoty medal : Argentyna v Francja 24:14

Zdjęcia: www.world.rugby 
 
RET: Powołania na Polska v Litwa MMM7: Turniej eliminacyjny w Lublinie
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 04.04.2019 - 05.04.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 1 5
2 Budowlani Łódź SA 1 5
3 MKS Pogoń Siedlce 1 5
4 RC Lechia Gdańsk 1 5
5 KS Budowlani Lublin 1 4
6 RC Orkan Sochaczew 1 1
7 OKS Skra Warszawa 1 1
8 RzKS Juvenia Kraków 1 0
9 KS Budowlani Łódź 1 0
10 RC Arka Gdynia 1 0