POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Movember: "Robimy to dla jaj"17.11.2018

 
W sobotę, 17 listopada br. w Lublinie reprezentacja Polski rugby zagrała mecz z Holandią w ramach Rugby Europe Trophy sezonu 2018/19. Następnego dnia w niedzielę, 18 listopada br. - 7 reprezentantów Polski oraz lekarz reprezentacji Bartosz Chudzik i trener ataku Jurij Bukhalo wystąpiło w programie "Dzień Dobry TVN" gdzie Magdzie Mołek i Marcinowi Mellerowi opowiedzieli o akcji "Movember". Polega ona na tym, że co roku zapuszcza się wąsy w listopadzie, a jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, a przede wszystkim raka prostaty i raka jąder. Z każdą edycją przyłącza się do niej coraz więcej osób na świecie, w tym znani sportowcy, również rugbiści, którzy byli jednymi z inicjatorów akcji.

Dwa tygodnie wcześniej, 02 listopada br., dzień przed meczem z Litwą reprezentanci poddali się badaniom w Klinice Urologii Uniwersyteckiego Szpitala im. Wojskowej Akademii Medycznej- Centralnego Szpitala Weteranów w Łodzi. Akcją dowodził kapitan naszej reprezentacji Piotr Zeszutek, który jak większość kadrowiczów w listopadzie zapuścił wąsy.

W "Dzień Dobry TVN" powiedzieli m.in.:
Piotr Zeszutek: Mam listopad, miesiąc w którym, przede wszystkim rugbyści na całym świecie angażują się w akcję 'Movember'.  
Dr Bartosz Chudzik: Robimy to dla jaj. Chcemy pokazywać(...), że nie należy się obawiać tych badań, że to jest ważne, że trzeba się badać i pokazywać, że jeżeli my potrafimy, to każdy też może. (...) Mężczyźni zawsze uważają, że mnie to nie dotyczy. 
Stanisław Powała-Niedźwiecki: Cieszę się, że możemy przyczynić się do tego, żeby się ludzie badali, żeby faceci się tego nie wstydzili.

Movember. "Robimy to dla jaj" - zobacz cały program w TVN [kliknij]
 
Krzysztof Czajka
Sekretarz Generalny PZR
 
RET: Polska v Holandia 0:49 Listopadowe tournee - III tydzień
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0