POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Nowy trener kadry U16/18 kobiet20.04.2019


Zarząd Polskiego Związku Rugby powierzył pełnienie obowiązków Trenera Kadry Narodowej kobiet U16/18 Christian'owi Hitt'owi. Trener który, w Polskim Związku Rugby, do tej pory był asystentem trenera Lindsay'a (Kadra Narodowa seniorów Rugby XV) oraz trenera Andrzeja Kozaka (Kadra Narodowa seniorów Rugby 7) będzie głównym trenerem młodzieżowych Reprezentacji Polski w Kobiet Rugby.

Chris Hitt ma wieloletnie doświadczenie zdobyte w Walijskim Związku Rugby jako trener i osoba odpowiedzialna za rozwój tej dyscypliny sportu. Jest trenerem, który posiada Level 3 World Rugby. Wspierał rozwój programów rugby siedmioosobowego Walijskiej Federacji Rugby, zarówno w rozgrywkach Rugby Europe, jak i World Series. Miał znaczący udział w sukcesach zespołu International Samurai 7's w turniejach międzynarodowych, m.in. zwycięstwa w Independent 7's Nigeria i Amsterdam 7's. Chris ma doświadczenie trenerskie w obu odmianach rugby, pracował z rugbistkami i rugbistami różnych kategoriach wiekowych, rozwijając umiejętności techniczne i taktyczne.

Celem sportowym nowego trenera jest start w Mistrzostwach Europy w Jarocinie (31.08-1.09.2019). Jednak głównym celem jest przygotowanie zawodniczek do gry w kadrze seniorek. Aktualnie Chris Hitt rozpoczął budowę sztabu szkoleniowego. Jednym z jego założeń jest wykorzystanie zawodniczek które skończyły karierę reprezentacyjną do pracy z młodymi rugbistkami i włączenia takich osób do sztabu. Ponadto intencją trenera  jest aby każde zgrupowanie było możliwością do obserwacji i podnoszenia kompetencji przez trenerów klubowych.

Zarząd Polskiego Związku Rugby mając świadomość potencjału drużyny seniorskiej oraz chcąc stworzyć warunki do jak najlepszego rozwoju młodych zawodniczek, jak i podniesienia poziomu szkolenia uważa, że Christian Hitt jest najlepszym kandydatem do pełnienia obowiązków trenera Kadry Narodowej Kobiet U16/18. Stworzenie dobrych warunków dla kadry młodzieżowej zapewni kontynuację dalszego rozwoju poziomu sportowego Kadry Narodowej Seniorek. Dlatego kierunek zmian był konsultowany m.in. z trenerem Kadry Narodowej Kobiet Januszem Urbanowiczem.


Życzymy Chrisowi powodzenia w nowej roli.

Andrzej Kuć, Wiceprezes ds sportowych
Krzysztof Czajka, Sekretarz Generalny

U16: Polska v Niemcy 29:17 ME U18: Gruzja obroniła tytuł mistrzowski
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Awenta Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 3 14
2 MKS Ogniwo Sopot 3 10
3 RzKS Juvenia Kraków 3 10
4 RC Orkan Sochaczew 3 9
5 OKS Skra Warszawa 2 6
6 Pogoń Awenta Siedlce 2 5
7 RC Lechia Gdańsk 3 5
8 RC Arka Gdynia 3 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0