POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.763.830 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Olsztyn: To już III Mecz Charytatywny17.12.2017

 
Rugby Team Olsztyn po raz trzeci zorganizował Mecz, a właściwie Turniej Charytatywny Rugby na rzecz Oddziału Onkologicznego Olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego.
 
Turniej rozegrano 09 grudnia br. na boisku Szkoły Podstawowej nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie przy ul. Żytniej 71. Na boisku oprócz organizatorów pojawili się bokserzy UKSW PIRS Olsztyn, piłkarki KKP Stomilanki Olsztyn, zawodnicy MMA Berkut Arrachion Olsztyn, rugbiści Lechii Gdańsk, Rugby Team Elbląg i Rugby Team Purda, a poza boiskiem m.in. grupa artystyczna „Wiedźmuchy”. Turniej rozegrano się w olimpijskiej odmianie rugby czyli siódemkach, a tą część imprezy zakończył mecz Rugby XV.
 
Po turnieju w Browarze Warmia odbyła się licytacja na rzecz Oddziału Onkologicznego Olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego, można było np. zostać właścicielem rękawic Dariusza Michalczewskiego z autografem. Wręczono też licencje Polskiego Związku Rugby nowym klubom z województwa warmińsko-mazurskiego Rugby Team Elbląg i Rugby Team Purda. Pieniądze z licytacji trafiły do fundacji „Cancer Fighters”, która jest odpowiedzialna za zakup sprzętu dla szpitala.
 
Imprezę podsumował Henryk Pach, jeden z organizatorów, a od niedawna prezes Warmińsko-Mazurskiego OZR: W imieniu Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby i Rugby Team Olsztyn pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierali wydarzenie, uczestniczyli i organizowali. W meczach uczestniczyło prawie 100 sportowców, imponująca liczba. Mecze były wspaniałym przeżyciem chodź pogoda była słoneczna, ale mroźna. Graliśmy mecze w siódemki, ale jako ostatni udało się zagrać w piętnastkach, to było coś. Zmarznięci i nieco zmęczeni spotkaliśmy się w naszym patronackim Warmińskim Browarze, gdzie po odrobinie poczęstunku przystąpiliśmy do licytacji mnóstwa przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Zbieraliśmy naszym kochanym onkodzieciakom z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie pieniądze. Zebraliśmy ponad 5.000 zł, a wszystkie nasze licytacje prowadziła Milenka Szostak. Jest moc i są wielkie sportowe serca, dziękujemy jeszcze raz.
 
Wigilia wszystkich rugbistów Klubowy Puchar Europy - III-IV runda

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.763.830 liczba odwiedzin od
01.01.2014