POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Podlaskie: Półfinałowy turniej SLRT09.12.2018

 
Szkolna Liga Rugby Tag na Podlasiu z sezonu na sezon nabiera tempa, 04 grudnia br. odbył się piąty, ostatni turniej edycji jesiennej.

W drugiej połowie 2018 roku rozegraliśmy kolejną ligę, która składała się z 5 turniejów (4 punktowane i 1 towarzyski). W każdym turnieju wzięło udział minimum 15 drużyn tj. około 150 młodych zawodników. Najwięcej, bo aż 18 drużyn uczestniczyło w 3 turnieju, który rozegrano w Szkole Podstawowej nr 11. Celem SLRT na Podlasiu było wyłonienie finalistów w 3 kategoriach: klas IV, V i VI, którzy udadzą się na finał ogólnopolski 11 grudnia 2018 na warszawski Torwar. Ponadto naszym celem jest popularyzacja naszej wspaniałej dyscypliny, rozwój sportowy młodych zawodników oraz stworzenie wszystkich grup młodzieżowych do kategorii seniora. Jest to możliwe poprzez projekt "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży" współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu projektowi jesteśmy w stanie prowadzić Szkolną Ligę na tak szeroką skalę!!!
 
Awans do finałów ogólnopolskich wywalczyły:
Klasy IV - Szkoła Podstawowa nr 11 Białystok
Klasy V - Szkoła Podstawowa nr 3 Białystok
Klasy VI - Szkoła Podstawowa Sobolewo
 
Szkolenie młodych rugbistów konsekwentnie idzie do przodu, gdyż na kolejną imprezę jadą praktycznie Ci sami zawodnicy tylko z większym bagażem doświadczeń miejmy nadzieję, że tym razem podczas pierwszych meczy nie będą z wrażenia obgryzać paznokci.
W jesiennej edycji SLRT wprowadziliśmy kilka zmian mających na celu uatrakcyjnienie ligi, najważniejsza to system punktowy dla klas i szkół. Po każdym turnieju w każdej kategorii dana klasa otrzymała odpowiednią liczbę punktów według zajętego miejsca. Dzięki temu młodzi rugbiści pracują cały rok na możliwość awansu do finału ogólnopolskiego, gdyż liczy się punktacja z każdego turnieju. Ponadto każda drużyna w każdej kategorii zbierała punkty dla swojej szkoły aby ta mogła zdobyć po raz pierwszy "Puchar Przechodni Rugby Białystok dla Szkoły Szkolącej najlepszych rugbistów na Podlasiu". Po ciężkich bojach puchar zdobyła Szkoła Podstawowa w Sobolewie i aby go zatrzymać w murach swojej szkoły będzie musiała powtórzyć ten wyczyn 5-krotnie!!!
Każdy turniej staraliśmy się przygotować profesjonalnie aby dzieciaki wracały do domu z uśmiechem na ustach. Na każdym turnieju zapewnialiśmy medale dla 3 najlepszych ekip w każdej kategorii, statuetki dla najlepszego i najlepszej zawodniczki oraz poczęstunek gdzie standardowo największą furorą robiły pączki. 
 
Na zakończenie ligi przygotowaliśmy ponadto puchary dla 3 najlepszych ekip w każdej kategorii, a było to:
Klasy 4: 1.SP 11 - 16 pkt; 2.SP Sobolewo - 13 pkt; 3.SP 12 - 9 pkt
Klasy 5: 1.SP 3 - 22 pkt; 2.SP 29 - 21 pkt; 3.SP12 - 18 pkt
Klasy 6: 1.SP Sobolewo - 23 pkt; 2.SP 29 - 16 pkt; 3.SP11 - 13 pkt
 
Ponadto sędziowie wraz z trenerami szkolnymi wybrali 8 najlepszych zawodników całego sezonu, którzy dostali gadżety od MSiT, PZR i Rugby Białystok. Wcześniej wspomniany Przechodni Puchar zdobyła Szkoła Podstawowa z Sobolewa, a podium klasyfikacji wygląda następująco:
1.Szkoła Podstawowa Sobolewo - 51 pkt
2.Szkoła Podstawowa 29 Białystok - 43 pkt
3.Szkoła Podstawowa 11 Białystok - 38 pkt
 
Ciężko wyobrazić sobie podsumowanie przed finałami ogólnopolskimi, ale bez względu na wyniki w Warszawie cały sezon możemy zaliczyć do udanych w wykonaniu naszych młodych rugbistów, a wszystko to nie byłoby możliwe bez nieocenionego wsparcia naszych sponsorów, partnerów, rodzin i przyjaciół. Szczególne podziękowania dla Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Rugby, Wschodzący Białystok, Calypso Fitness Białystok, PM Bank oraz niesamowitych trenerów szkolnych, rodziców, dyrektorów szkół, pracowników i całego środowiska rugby, właśnie dzięki nim pozytywnie patrzymy w przyszłość i pamiętajcie JEST MOC!!!
 
Tekst Artur Sulima
Zdjęcia Tomasz Rudnicki
 
Historia: Liberty Cup 2009-2016 WRSS: Cape Town 7's
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Marcoussis, 29.06.2019 - 30.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1