POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Puchar Świata Rugby 7 - Dzień III23.07.2018

 
W San Francisco zakończyły się rozgrywki siódmego Puchar Świata Rugby 7 w kategorii kobiet i mężczyzn. W trzecim dniu imprezy wyłoniono zwycięzcę w kategorii mężczyzn, Melrose Cup obronili „All Blacks” pokonując w finale Anglię 33:12. Trofeum w turnieju siódemek nosi nazwę miasta, które po raz pierwszy w historii zorganizowało zawody (a właściwie małą imprezę charytatywną dla potrzeb miejscowego klubu) w tej odmianie rugby, a było to w roku 1883.
 
Turniej mężczyzn
W turnieju mężczyzn grało 24 zespoły, które były rozstawione według rankingu od 1 do 24. Trzeciego dnia turnieju rozegrano mecze półfinałowe i finałowe o Puchar, Challenge Trophy (miejsce 09), Bowl (miejsce 17) oraz poszczególne miejsca. Tudor Breakthrough Player of the Tournament czyli tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Harry Glover z reprezentacji Anglii.
 
Półfinały o miejsce XXI
Tonga v Zimbabwe 31:5
Papua Nowa Gwinea v Jamajka 52:7 
Finał o XXIII miejsce
Zimbabwe v Jamajka 33:21
Finał o XXI miejsce
Tonga v Papua Nowa Gwinea 14:31
 
Półfinały Bowl
Chile v Uganda 20:17
Urugwaj v Hong Kong 5:31
Finał o XIX miejsce
Uganda v Urugwaj 38:28
Finał Bowl
Chile v Hong Kong 20:7
 
Półfinały o miejsce XIII
Kenia v Samoa 17:19
Japonia v Rosja 20:26
Finał o XV miejsce
Kenia v Japonia 14:26
Finał o XIII miejsce
Samoa v Rosja 22:17
 
Półfinały Challenge Trophy
Irlandia v Walia 27:12
Kanada v Australia 7:19
Finał o XI miejsce
Walia v Kanada 35:12
Finał Challenge Trophy
Irlandia v Australia 24:14
 
Półfinały o miejsce V
Szkocja v USA 0:28
Argentyna v Francja 26:15
Finał o VII miejsce
Szkocja v Francja 29:24 
Finał o V miejsce
USA v Argentyna 7:33
 
Półfinały Pucharu
Południowa Afryka v Anglia 7:29
Fiji v Nowa Zelandia 17:22
Mecz o III miejsce
Południowa Afryka v Fiji 24:19
Finał Pucharu
Anglia v Nowa Zelandia 12:33
 
Klasyfikacja: 01.Nowa Zelandia; 02.Anglia; 03.Południowa Afryka; 04.Fiji; 05.Argentyna; 06.USA; 07.Szkocja; 08.Francja; 09.Irlandia;10.Australia; 11.Walia; 12.Kanada; 13.Samoa; 14.Rosja; 15.Japonia; 16.Kenia; 17.Chile; 18.Hong Kong; 19.Uganda; 20.Urugwaj; 21.Papua Nowa Gwinea; 22.Tonga; 23.Zimbabwe; 24.Jamajka.
 
Zdjęcia www.worldrugby.org
 
7: Powołania na konsultację do Jarocina Lechia wygrała na plaży w Olsztynie
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11