POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 345

7.942.231 liczba odwiedzin od
01.01.2014

RC Ruda Śląska Mistrzem PLR 705.07.2014

W Częstochowie rozegrano finałowy turniej, X edycji Polskiej Ligi Rugby 7. Jubileuszową edycję rozstrzygnęli na swoją korzyść rugbiści RC Igloo Ruda Śląska, którzy tylko w eliminacjach natrafili na opór RC Częstochowa i Tytana Gniezno. W półfinale wygrali 26:5 z BBRC Łódź, a w finale 21:0 z RC Unisław. Poza strefą medalową znaleźli się Husar Bolesławiec i RC Częstochowa dotychczasowi liderzy klasyfikacji generalnej. MPV turnieju finałowego został wybrany Krzysztof Płusa (RC Ruda Śląska).
W XX turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 wystartowało 44 drużyn, w klasyfikacji generalnej znalazło się ich 41 z 39 klubów, w tym 5 drużyn zagranicznych.
 
Grupa A                                                 Grupa B
1.Husar Bolesławiec                                2.RC Częstochowa
4.RK Unisław                                          3.Tytan Gniezno
5.Gentlemen's RC Łódź                           6.Miedziowi Lubin
8.BBRC Łódź                                          7.RC Igloo Ruda Śląska
 
Eliminacje 
Husar Bolesławiec - BBRC Łódź  0:26
RC Częstochowa - RC Igloo Ruda Śląska  10:15
RK Unisław - Gentlemen's RC Łódź  38:0
Tytan Gniezno - Miedziowi Lubin  45:7
BBRC Łódź - Gentlemen's RC Łódź  40:0
RC Igloo Ruda Śląska - Miedziowi Lubin  33:7
Husar Bolesławiec - RK Unisław  0:40
RC Częstochowa - Tytan Gniezno  14:19
RK Unisław - BBRC Łódź  12:7
Tytan Gniezno - RC Igloo Ruda Śląska  7:15
Gentlemen's RC Łódź - Husar Bolesławiec  5:33
Miedziowi Lubin - RC Częstochowa  7:26
Kolejność:
Grupa A: 1.RK Unisław, 2.BBRC Łódź, 3.Husar Bolesławiec, 4.Gentlemen's RC Łódź
Grupa B: 1.RC Igloo Ruda Śląska, 2.Tytan Gniezno, 3.RC Częstochowa, 4. Miedziowi Lubin  
 
Półfinały                                 
RK Unisław - Tytan Gniezno  19:12
RC Igloo Ruda Śląska - BBRC Łódź  26:5
 
Finały                                 
o VII m     Gentlemen's RC Łódź - Miedziowi Lubin  7:12
o V m       RC Częstochowa - Husar Bolesławiec  19:7
o III m       Tytan Gniezno - BBRC Łódź  31:7   
o I m         RK Unisław - Igloo Ruda Śląska  0:21
 
Klasyfikacja: 1.RC Igloo Ruda Śląska; 2. RK Unisław; 3. Tytan Gniezno; 4.BBRC Łódź; 5.RC Częstochowa; 6.Husar Bolesławiec; 7.Miedziowi Lubin; 8.Gentlemen's RC Łódź       
 
Sędziowie: główny- Monika Baniewicz; turniejowi- Aneta Bejm, Hubeert Bedyński, Adrian Pawlik.
 
RC Ruda Śląska: Marcin Greinert, Krzysztof Jopert, Patryk Kołodziej, Paweł Łętowski, Patryk Maniecki, Krzysztof Płusa, Grzegorz Rogowski, Łukasz Ruda, Sławomir Szymański, Krzysztof Tokarski, Piotr Tokarski, Przemysław Żuławnik.
 
Brązowa Arka, Budowlani pokonani! Lechia obroniła tytuł mistrzowski!

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 6% 55-lecie 6% 60-lecie 77%

Wszystkich głosów 345

7.942.231 liczba odwiedzin od
01.01.2014