RET: Mecz Polska v Ukraina o 19:3031.08.2016

Informujemy, że mecz Rugby Europe Trophy POLSKA - UKRAINA odbędzie się 24 września 2016 o godzinie 19:30 na Arenie Lublin.

Mecz będzie relacjonowany przez telewizję Polsat, na kanale Polsat Sport News od godziny 19:30.

Bilety na mecz można już kupić na stronie kupbilet.pl [kliknij]

Stadion, widok zewnątrz.
Makieta stadionu. Podczas meczu rugby, miejsca nie będą numerowane.

Kilka zdań o meczach Polski i Ukrainy. Debiut trenerski.

W roli debiutanta za sterami pierwszej reprezentacji w rugby wystąpi trener Blikkies Groenewald (RPA) [zobacz powołania]. Jak wyglądała historia spotkań? Ukraińska drużyna zdaje się mieć patent na grę przeciwko Biało – Czerwonym. Pierwsze zwycięstwo w ramach Pucharu Narodów Europy nasza Reprezentacja odniosła nad Ukrainą dopiero w 2013 roku. Spotkanie, które odbyło się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni miało niezwykle dramatyczny przebieg. Do przerwy Polska przegrywała 3:12, w drugiej odsłonie meczu nasi zawodnicy rozpoczęli pościg nad rozpędzonym, zdawało się wtedy, rywalem. Mecz toczył się w atmosferze twardej walki na boisku, o czym najlepiej świadczy fakt, że oba zespoły kończyły go osłabione. Sędziowie nie wahali się podziękować za grę najbardziej krewkim rugbistom w obu ekipach. W drugiej połowie Polacy za sprawą Davida Chartiera zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie Polska wygrała 13:12. Dzięki tej wygranej Reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo nad Ukrainą, delikatnie poprawiając statystki zwycięstw we wzajemnych spotkaniach.

Przed rokiem Ukraina miała okazję przyjechać do Polski na mecz w ramach rozgrywek o Pucharu Narodów. Spotkanie odbyło się w Lublinie. Nasza drużyna po twardym i wyrównanym pojedynku uległa Żółto - Niebieskiej kadrze 17:20.

Pierwsza odsłona była minimalnie lepsza w wykonaniu Polaków. Jednak po przerwie zaczęli odpowiadać ukraińscy zawodnicy. Fenomenalne zawody na Arenie Lublin rozegrał Serhij Harkawyj, który zdobył 10 punktów dla swojej drużyny. Spory wkład w zwycięstwo w tamtym spotkaniu mieli Rusłan Radczuk i Jewhen Czajka. W naszym zespole zaś dobrze zaprezentował się Dawid Banaszek i Tomasz Rokicki. Pierwszy z wymienionych zawodników zdobył też najwięcej punktów w meczu.

W minionym roku Ukraina także przyjęła naszą drużynę, na własnym stadionie w mieście Chmielnicki. Gospodarze u siebie są niezwykle wymagającym dla nas rywalem. Polska przekonała się o tym boleśnie, w spotkaniu w ramach Pucharu Narodów Europy. Biało – Czerwoni ulegli Ukrainie 14:30. Nawet lepsza postawa w drugiej odsłonie nie dała szansy naszym zawodnikom na nawiązanie boiskowej walki, bowiem przed przerwą gospodarze prowadzili z Polską 0:15.

Podczas edycji 2014/2016 Pucharu Narodów Europy Ukraina odniosła jeden z najlepszych wyników w całym cyklu [kliknij]. Nasi wschodni sąsiedzi zajęli drugie miejsce z dorobkiem ośmiu zwycięstw i dwóch porażek, w tym nad najlepszą w turnieju Belgią. Była to jedyna porażka Belgii w edycji 2014/2016. W poprzednim sezonie latach Ukraina znalazła się także na podium, w sezonie 2012/2014, zajmując trzecie miejsce [kliknij].

Paweł Plecha

74 trenerów na II Konferencji w Łodzi MPS7: Zaproszenie do Unisławia - Aktualizacja