RWC 2019: Australia wygrała w ostatnich minutach11.10.2019

Dopiero w ostatnich minutach został rozstrzygnięty mecz Australii z Gruzją, wygrywając 27:3 Wallabies uzyskali też punkt bonusowy…

Przez dwadzieścia minut meczu Australii z Gruzją mieliśmy wynik 0:0. Kiedy Nic White przyłożył, a Matt Toomua podwyższył na 7:0, Soso Matiashvili zmniejszył przewagę na 7:3 i ponownie przez dziesięć minut punkty nie padały. Wprawdzie Toomua kopnął jeszcze karnego „do szatni” ustalając wynik pierwszej odsłony na 10:3, ale kolejne dwadzieścia tym razem drugiej połowy wynik się nie zmienił. Gruzini doskonale bronili, ale nie byli w stanie przeprowadzić akcji punktowej. W 60 Marika Koroibete przyłożył, a Toomua podwyższył na 17:3, ale zaraz na pole punktowe Kangurów przebił się Alexander Todua i zmniejszył przewagę na 17:8. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich pięciu minutach, Jack Dempsey i Will Genia zdobyli przyłożenia rozwiewając nadzieje Lelos na zwycięstwo