RWC 2019: Drugie zwycięstwa Włoch i Anglii26.09.2019

Włochy wygrały z Kanadą 48:7, a Anglia z USA 45:7, nikt się chyba nie spodziewał niespodzianki choć po wygranej Urugwaju z Fiji wszystko teoretycznie było możliwe…

Kanada nie miała wiele do powiedzenia w meczu z Włochami, już w 2 minucie Tommaso Allan kopnął karnego na 3:0 i faworyci stopniowo powiększali przewagę, aż do wyniku 36:0 gdy w 68 minucie Andrew Coe zdobył jedyne przyłożenie dla północnoamerykańskiej drużyny. Włosi poderwali się w końcówce i po dwóch kolejnych przyłożeniach ustalili wynik meczu na 48:7. Dalej Włochom nie będzie tak łatwo, czekają ich pojedynki z Nową Zelandią i Południową Afryką.

Podobny przebieg miał mecz Anglii ze Stanami Zjednoczonymi, w 6 minucie pierwsze przyłożenie zdobył George Ford, wynik był stopniowo powiększany aż do stanu 45:0 kiedy w doliczonym czasie honorowe punkty dla USA zdobył z przyłożenia Bryce Campbell. Teraz Anglików czekają mecze z Francją i Argentyną, szczególnie groźne wydają się Pumy, które w końcówce przegrały z Kogutami i dla nich ten mecz to „być albo nie być” w ćwierćfinale.