POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rok 2018 w Polskim Rugby, część II30.01.2019

 
Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia w Polskim Rugby jakie miały miejsce w naszym kraju w drugim półroczu 2018 roku.
 
Lipiec
30.06-01.07: Męska reprezentacja Polski w Rugby 7 zajęła IX miejsce podczas turnieju cyklu Grand Prix Series rozgrywanego w Marcoussis (Francja), rozegrała pięć meczów osiągając trzy zwycięstwa i ponosząc dwie porażki.
07-08.07: Męska reprezentacja Polski w Rugby 7 uczestniczyła w turnieju Grand Prix Series 7 w angielskim Exeter, po wygranej 26:12 ze Szwecją wywalczyła XI miejsce.
07.07: RC Orkan Sochaczew zdobył Mistrzostwo Polski Kadetów w Rugby 7 rozgrywane w cyklu turniejów Grand Prix, wicemistrzem zostali rugbisci Pogoni Siedlce, a brązowe medale wywalczyli KS Budowlani Łódź. 
11.07: W Warszawie zmarł Marian Bondarowicz, pierwszy trener reprezentacji Polski seniorów, zawodnik reprezentacji i warszawskiego AZS AWF, miał 83 lata.
13-15.07: Piotrowice Nyskie gościły International Rugby Festival, w kategorii Rugby 7 pań zwyciężyły Żabotrony, w kategorii Rugby 7 panów Rugby Ruda Śląska, a w Rugby XV Vienna Celtic i Przyjaciele pokonali Polish Barbarians RFC 24:12.
14.07: Biało-Zielone Ladies Gdańsk na zakończenie sezonu zdobyły Puchar Polski Rugby 7 pokonując Juvenię Kraków 28:7 podczas turnieju w Gietrzwałdzie.
17-21.07: W finałach Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów) rozgrywanych w Sosnowcu zwyciężyła Juvenia Kraków przed Orkanem Sochaczew i Lechią Gdańsk.
 
Sierpień
03-05.08: Rozegrano VI Sopot Beach Rugby, wśród pań triumfowały Miedziowe Rugby Lubin, a wśród panów Banici Poznań. Natomiast w Junior Sopot Beach Rugby wśród mini żaków i młodzików wygrała Arka Gdynia, a wśród żaków i kadetów Ogniwo Sopot.
04.08: Reprezentacja Polski U16 chłopców wygrała Turniej Rugby 7 "Olimpijskie Nadzieje" przed Czechami i Węgrami, rozegrano go w Esztergom (Węgry). Natomiast reprezentacja dziewcząt U16 zajęła drugie miejsce po drużynie Czech.
11.08: Kadra Polski seniorów XV rozegrała sparing z Femi-CZ Rugby Delta Rovigo ulegając Włochom 11:68 (6:49).
11-12.08: Reprezentacja Polski kobiet zwyciężyła w turnieju Copenhagen Scandynavian Open 7's, w finale pokonała 14:7 angielski Ramblin Jesters.
 
Wrzesień
01-02.09: Reprezentacja Polski kobiet była o krok od brązowego medalu na drugim turnieju Womens Grand Prix Series w Kazaniu, w meczu o III miejsce Polki uległy po zaciętej walce reprezentacji Szkocji 12:19. Udział w obu imprezach dał im VII miejsce w Europie i pewne utrzymanie w europejskiej Elicie.
08-09.09: Męska reprezentacja Polski w Rugby 7 rozegrała w Łodzi czwarty, ostatni turniej cyklu Grand Prix Series, osiągając jedno zwycięstwo i ponosząc cztery porażki zajęła 12 miejsce w turnieju.
09.09: Zarząd zatwierdził Komisję Rozgrywek ds. Rugby 7 w składzie: Przemysław Andrzejewski, Maciej Bandurski, Łukasz Dziel, Piotr Płoszaj, Jacek Jasiński, Mateusz Sadłecki.
26.09: Podsumowano rozgrywki drugiego sezonu Super 7 czyli połączenie MPS7 i PPR7, grało 35 drużyn z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Po rozegraniu V turniejów MPS7 i XII PPR7 zwyciężyła Posnania Poznań przed Tytanem Gniezno i AZS AWFiS Gdańsk.
29.09: W inauguracyjnym meczu sezonu 2018/2019 Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski XV pokonała w Zlinie Czechy 41:22 (24:7), był to jubileuszowy trzysetny mecz naszej drużyny.
 
Październik
02-04.10: Reprezentacja Polski U18 zajęła II miejsce w turniej Central Bohemia w Říčany, Polacy wygrali 27:7 z Czechami i ulegli 10:12 RPA Harlequins Academy.
26-28.10: Podczas konsultacja w Gdańsku reprezentacji Polski Kobiet w Rugby 7 rozegrała osiem meczów z Ukrainą odnosząc sześć zwycięstw i dwie porażki. 
27.10: Arka Rumia wygrała rozgrywki I ligi przed Spartą Jarocin i Watahą RC Zielona Góra kwalifikując się do barażu o Ekstraligę, do II ligi spadł KS Rugby Ruda Śląska, a awans wywalczyła Alfa Bydgoszcz. Arka zrezygnowała jednak z barażu zapewniając utrzymanie KS Budowlanym Łódź.
27.10: Alfa Bydgoszcz wygrała rozgrywki II ligi przed Rugby Białystok i Miedziowymi Lubinawansując do I ligi, do II ligi spadł KS Rugby Ruda Śląska.
 
Listopad
03.11: W drugim meczu Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski XV zdecydowanie pokonała w Łodzi Litwę 33:0 (12:0) obejmując prowadzenie w tabeli. 
08.11: Zarząd powołał Komisję Gier i Dyscypliny w następującym składzie: Jakub Sieradzki (Przewodniczący), Adrian Chróściel, Krzysztof Gdaniec, Cyprian Majcher, Robert Popławski, Michał Stempin, Hubert Wiśniewski (członkowie).
11.11: W finale Ekstraligi sezonu 2018 Budowlani SA Łódź wygrali 38:16 (12:6) z Ogniwem Sopot zdobywając złote medale i tytuł Mistrza Polski, brązowe medale wywalczyła Pogoń Siedlce pokonując Lechię Gdańsk 5:0 (0:0).
17.11: W trzecim meczu Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski XV uległa w Lublinie Holandii 0:49 (0:13) zachowując prowadzenie w tabeli, w końcówce graliśmy w dwunastu przeciwko piętnastce gości.
22.11: Zgodnie z rekomendacją Rady Ekstraligi oraz potwierdzeniem przez Zarząd Polskiego Związku Rugby, wszystkie rozgrywki Rugby XV seniorów zostały przywrócone do systemu z przed dwóch lat tj. do układu jesień - wiosna już od sezonu 2019/2020. 
 
Grudzień
09.12: Sprawozdawczo-Finansowe Walne Zebrania Delegatów PZR odbyło się w siedzibie Związku, delegaci przyjęli w głosowaniach sprawozdania z działalności Zarządu, finansowe oraz Komisji Rewizyjnej.
11.12: W Warszawie rozegrano Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag, na Torwarze stawiło się 30 drużyn z 10 województw, w poszczególnych kategoriach wygrywały: Klasy IV - SP 56 Gdańsk; Klasy V - SP Łuszczów; Klasy VI - SP 22 Częstochowa.
 
Rok 2018 w Polskim Rugby, część I Zmarł Józef Michalski
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 2 9
2 RC Orkan Sochaczew 2 8
3 MKS Ogniwo Sopot 2 6
4 RzKS Juvenia Kraków 2 6
5 OKS Skra Warszawa 1 5
6 MKS Pogoń Siedlce 1 4
7 RC Lechia Gdańsk 2 1
8 RC Arka Gdynia 2 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0