POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 1315.05.2015

 
W Gdańsku rozegrano Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży i Grand Prix Kadetów w Rugby 7. Na uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy w zawodach, w skali kraju wzięła udział drużyna mikrusów (dzieci urodzone w latach 2007-2009) RC Lechia Gdańsk. Mikrusy grały w kategorii mini-żaków czyli musiały rywalizować z zawodnikami dwa, trzy lata starszymi od siebie. Po raz pierwszy w skali kraju klub wystawił również trzy drużyny w tej kategorii wiekowej. Gratulujemy trenerom: Ani Jancen, Grzegorzowi Śliwińskiemu i Pawłowi Kachlickiemu!
W turnieju wzięło udział 10 drużyn Mini Żaków, 6 drużyn Żaków oraz po 3 drużyny Młodzików i Kadetów.
 
Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, Gdańsk 10.05.2015
 
Mini żak, wyniki: 
MKS Ogniwo Sopot - SP 81 Osowa 1:3, Tur Chojnice - Mikrusy Lechia 4:3, SP 26 Gdynia - RC Lechia Gdańsk 2 0:4, Arka Rumia - RC Arka Gdynia 2 3:1, SP 81 Osowa - SP 26 Gdynia 2:0, Mikrusy Lechia - Arka Rumia 1:6, RC Arka Gdynia 1 - MKS Ogniwo Sopot 5:0, RC Lechia Gdańsk 1 - Tur Chojnice 6:1, SP 26 Gdynia - RC Arka Gdynia 1 0:6, Arka Rumia - RC Lechia Gdańsk 1 0:7, RC Lechia Gdańsk 2 - SP 81 Osowa 1:3 ,RC Arka Gdynia 2 - Mikrusy Lechia 5:0, RC Arka Gdynia 1 - RC Lechia Gdańsk 2 5:1, RC Lechia Gdańsk 1 - RC Arka Gdynia 2 6:0, MKS Ogniwo Sopot - SP 26 Gdynia 2:2, Tur Chojnice - Arka Rumia 4:4, RC Lechia Gdańsk 2 - MKS Ogniwo Sopot 2:1, RC Arka Gdynia 2 - Tur Chojnice 2:5, SP 81 Osowa - RC Arka Gdynia 1 0:4, Mikrusy Lechia - RC Lechia Gdańsk 1 1:5.
Finał o IX miejsce: SP 26 Gdynia - Mikrusy Lechia 2:1 (po dogrywce)
Finał o VII miejsce: MKS Ogniwo Sopot - RC Arka Gdynia 2 0:2
Finał o V miejsce: RC Lechia Gdańsk 2 - Arka Rumia 2:1
Finał o III miejsce: SP 81 Gdańsk - Tur Chojnice 3:2 (po dogrywce)
Finał o I miejsce: RC Arka Gdynia 1 - RC Lechia Gdańsk 1 3:2
Klasyfikacja: 1. RC Arka Gdynia 1; 2. RC Lechia Gdańsk 1; 3. SP 81 Gdańsk; 4. Tur Chojnice; 5. RC Lechia Gdańsk 2; 6. Arka Rumia; 7. RC Arka Gdynia 2; 8. MKS Ogniwo Sopot; 9. SP 26 Gdynia; 10. Mikrusy Lechia Gdańsk.
 
Żak, wyniki: 
MKS Ogniwo Sopot - Czarni Pruszcz Gdański 2:4, RC Arka Gdynia - Tur Chojnice 9:0, RC Lechia Gdańsk - MKS Ogniwo Sopot 5:1, Tur Chojnice - Arka Rumia 0:5, Czarni Pruszcz Gdański - RC Lechia Gdańsk 1:6, Arka Rumia - RC Arka Gdynia 1:7.
Półfinały: RC Lechia Gdańsk - Arka Rumia 3:1, RC Arka Gdynia - Pruszcz Gdański 10:0
Finał o V miejsce: MKS Ogniwo Sopot - Tur Chojnice 3:2 (po dogrywce)
Finał o III miejsce: Czarni Pruszcz Gdański - Arka Rumia 1:3
Finał o I miejsce: Arka Gdynia - RC Lechia Gdańsk 6:1
Klasyfikacja: 11. RC Arka Gdynia; 2. RC Lechia Gdańsk; 3. Arka Rumia; 4. Czarni Pruszcz Gdański; 5. MKS Ogniwo Sopot; 6. Tur Chojnice.
 
Młodzik, wyniki: 
RC Lechia Gdańsk - RC Arka Gdynia 33:0, MKS Ogniwo Sopot - RC Arka Gdynia 5:26, RC Lechia Gdańsk - MKS Ogniwo Sopot 40:0
Klasyfikacja: 1. RC Lechia Gdańsk; 2. RC Arka Gdynia; 3. MKS Ogniwo Sopot.
 
Grand Prix Kadetów w Rugby 7, Gdańsk 10.05.2015
 
Kadet, wyniki: 
MKS Ogniwo Sopot - RC Arka Gdynia 7:31, RC Lechia Gdańsk - MKS Ogniwo Sopot 21:14, RC Arka Gdynia - RC Lechia Gdańsk 28:19
Klasyfikacja: 1. RC Arka Gdynia, 2. RC Lechia Gdańsk, 3.MKS Ogniwo Sopot.
 
Zdjęcia Krzysztof Narloch
 
Postanowienia Komisji Gier i Dyscypliny Decyzje Komisji Gier i Dyscypliny
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Awenta Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 3 14
2 MKS Ogniwo Sopot 3 10
3 RzKS Juvenia Kraków 3 10
4 RC Orkan Sochaczew 3 9
5 OKS Skra Warszawa 2 6
6 Pogoń Awenta Siedlce 2 5
7 RC Lechia Gdańsk 3 5
8 RC Arka Gdynia 3 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0