Rugby Championship - 3 kolejka06.09.2014

Rozegrano trzecią kolejkę Rugby Championship, Nowa Zelandia pokonała Argentynę 28:9, a Australia wygrała w końcówce z Południową Afryką 24:23.

Do 40 minuty meczu w Napier utrzymywał się kontaktowy wynik 8:6, przyłożenie Liama Messama niewiele z tego statusu zmieniło, ustaliło jedynie wynik pierwszej połowy na 13:6 dla gospodarzy. Po zmianie stron też fajerwerków nie było, dwa przyłożenia Juliana Savea i Aarona Smitha dzieliło blisko pół godziny. Ostatecznie Nowa Zelandia wygrała 28:9, wynik byłby wyższy gdyby Beauden Barrett celniej kopał na słupy, Colin Slade, który go zmienił był bardziej skuteczny.

Australia mocno zaczęła od przyłożenia Israela Folau w 2 minucie, prowadzeniem cieszyła się tylko dziesięć minut, później prowadzenie objęli goście. Kangury dwukrotnie doprowadzały do remisów 8:8 i 14:14, ale Springboki nie chciały oddać prowadzenia. Przy wyniku 23:14 żółtą kartkę zobaczył Bryan Habana, kiedy pauzował Bernard Foley zmniejszył przewagę na 23:17. W dramatycznej końcówce decydujące o zwycięstwie punkty zdobyli Rob Horne z przyłożenia i Foley z podwyższenia minutę przed końcem meczu.

Kolejna runda 13 września, zagrają Nowa Zelandia z Południową Afryką i Australia z Argentyną.