POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rugby TAG - tak było wiosną...19.08.2015


Przed startem jesiennej rundy rozgrywek i uruchomieniem drugiej części programu „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” warto krótko podsumować dotychczasowe zdarzenia w szkolnym rugby tag.

Uruchomione wiosną, dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, programy mające na celu popularyzację rugby w szkołach podstawowych i gimnazjalnych przyniosły szereg wymiernych korzyści dla przyszłości polskiego rugby.

W regularnych zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych w niemal 50 szkołach podstawowych ośmiu województw udział brało niemal 2000 uczniów i uczennic, a rozgrywki Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag prowadzone w ramach współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki programu „Rugbowe jajo walczy z nadwagą” oraz Szkolnej Ligi Rugby Tag zgromadziły na starcie 230 szkolnych drużyn!

Przebieg rozgrywek, których wyniki można znaleźć na stronie Związku [GLRT, SLRT] świetnie dokumentują zamieszczone poniżej filmy. Mamy nadzieję, że stanowić one będą zachętę dla kolejnych szkół i nauczycieli do podjęcia regularnych treningów w bezkontaktowej formie rugby i przystąpienia do rywalizacji.  

Od września, po wakacyjnych obozach w Zakopanem i Zgorzałem, planowane jest rozszerzenie akcji o kolejne kluby i szkoły, których wykaz w oparciu o sugestie Regionalnych Oficerów Rozwoju zostanie przedstawiony już w przyszłym tygodniu.

Poza jesienną rundą rozgrywek szkolnych planujemy też przekazanie najaktywniejszym sprzętu treningowego pozwalającego na bezpieczne przejście do kolejnych etapów szkolenia w rugby.   

U18 i U16: Poprawiony Kalendarz juniorów i kadetów 2015/16 Decyzje Komisji Gier i Dyscypliny
Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot    
2 Budowlani Łódź SA    
3 MKS Pogoń Siedlce    
4 OKS Skra Warszawa    
5 KS Budowlani Lublin    
6 RC Orkan Sochaczew    
7 RzKS Juvenia Kraków    
8 KS Budowlani Łódź - wycofali się z rozgrywek    
9 RC Lechia Gdańsk    
10 RC Arka Gdynia