POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rugby dla bezrobotnych Brytyjek14.11.2018

 
„Job Centre” wysyła bezrobotne kobiety w Wielkiej Brytanii na treningi rugby i gimnastykę, aby podnieść ich samoocenę, wiarę w siebie i dodać animuszu do dalszego poszukiwania pracy. Jako pierwsze otrzymały taką szansę bezrobotne panie z londyńskiej dzielnicy Richmond.
 
Bieganie po zimnym i błotnistym polu rugby może nie brzmieć jak typowa trasa do i z pracy, ale jeden z rządowych "pośredniaków" w Londynie wysyła kobiety na zajęcia tej dyscypliny w celu rozwiązania problemu bezrobocia.
Trening okazał się prawdziwym szokiem dla wielu uczestniczek, z których większość nie uprawiała ćwiczeń fizycznych od czasów gimnazjum.
"Po grze w rugby panie po pięćdziesiątce, często z nadwagą, otrzymały zastrzyk energii, poprawiły swą kondycję i samopoczucie” - przekazuje dziennik "Daily Mail”.
 
Kursy w Richmond prowadzi zawodniczka Amy Wilson Hardy, która reprezentowała Wielką Brytanię podczas Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku. 
Zajęcia częściowo finansowane są przez Departament Pracy i Emerytur. Bezrobotne mieszkanki Londynu biorą udział w dwugodzinnych sesjach, dwa dni w tygodniu przez osiem tygodni, mają też wsparcie psychologiczne.
"Jedna z ochotniczek, 54-letnia Christine Hart, stwierdziła, że w ciągu pierwszych pięciu tygodni straciła kilka ładnych kilogramów i  czuje się jak Rambo" - podaje "Daily Mail". "Jestem grubą mamą, mam ponad 50 lat i nie mam pracy. Zawsze myślałam, że nienawidzę rugby. Ale teraz czuję się znacznie pewniej i silniej w środku" - cytuje jedną z uczestniczek "kursu rugby" popularny dziennik.

Ponieważ obecny kurs jest pierwszym, jego sukces w zakresie pomocy kobietom w znalezieniu zatrudnienia nie został jeszcze oceniony. Ale prowadząca go Szkoła Hard Knocks, zachęcona wstępnymi wynikami, planuje kolejne kursy rugby dla około 800 dorosłych i 700 dzieci od przyszłego roku.
 
Źródło: londynek.net
 
RET: Skład Holandii na mecz z Polska RET: Skład na Polska v Holandia
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1