SLRT: Najlepsi grali na Torwarze13.12.2018

Dnia 11 grudnia br. w największej hali widowiskowo-sportowej w Warszawie COS Torwar rozegrany został Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag. Na głównej płycie spotkało się 30 najlepszych zespołów szkolnych z dziesięciu województw biorących udział w programie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zespoły zostały wyłonione w toku eliminacji rozgrywanych w poszczególnych regionach/województwach. Składały się one z czterech turniejów eliminacyjnych i turnieju finałowego danego województwa, którego zwycięzcy awansowali do turnieju finałowego w Warszawie.

W sumie około 240 zawodników, uczniów szkół podstawowych (dziewczynki i chłopcy) toczyło zmagania w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV, klasy V i klasy VI. Wszystkim drużynom towarzyszyli nauczyciele, a radą i pomocą służyli także oficerowie regionalni i wolontariusze. Na trzech wyznaczonych boiskach rozegranych zostało w sumie 87 spotkań. W kategorii klas IV zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 56 z Gdańska (województwo pomorskie). W klasach V zwyciężyła ekipa Szkoły Podstawowej z Łuszczowa z województwa lubelskiego, a w klasach VI pierwsze miejsce zdobył zespół Szkoły Podstawowej nr 22 z Częstochowy (województwo śląskie).
Wszyscy obserwujący zmagania młodych graczy zgodnie podkreślali, że zwody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, umiejętności zawodników co roku są coraz większe, a rozgrywane akcje coraz bardziej efektowne.

Trener reprezentacji Polski seniorów Rugby XV, Duaine Linsday, który obserwował rozgrywki i nagradzał zwycięzców, był pod ogromnym wrażeniem umiejętności naszych młodych zawodników. W tym miejscu należą się słowa uznania dla wszystkich uczestników finałowego turnieju oraz ich nauczycieli i trenerów za pracę włożoną w przygotowanie drużyn do zawodów. Medale, puchary i nagrody wręczali także Dariusz Olszewski, Prezes Polskiego Związku Rugby i Krzysztof Czajka, Sekretarz Generalny.