POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 164

6.838.381 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Super 7 - Podsumowanie13.07.2017

  
  W sobotę 9 lipca 2017 roku w Gnieźnie, zakończyliśmy cykl rozgrywek SUPER 7 w sezonie 2016/2017. Ten nowatorski system rozgrywek, który wprowadziła Komisja Rugby 7 przy Polskim Związku Rugby, znalazł uznanie w oczach uczestników i komentatorów Rugby 7. 
  Niewątpliwie, jest to jedyny taki system rozgrywek w Europie, a może i na świecie (?), mamy się czym pochwalić. 
  Oczywiście, nie spoczywamy na laurach i w dalszym ciągu będziemy go rozwijać i udoskonalać, mając nadzieję, że stanie się on wizytówką polskiego rugby. Dlatego prosimy o opinie i komentarze oraz propozycje zmian. Obiecujemy, że pochylimy się nad nimi i przedyskutujemy je w środowisku, tak jak to się stało w ubiegłym roku. Zapraszamy do współpracy z Komisją Rugby 7, jest to miejsce wymiany poglądów, często bardzo ostrych sporów, ale przede wszystkim miejsce dialogu i współpracy!
  Obecne rozgrywki SUPER 7 zdominował zespół Posnanii Poznań, tym samym potwierdzając, że pomimo trudności organizacyjnych i finansowych, można jednak dokonać czegoś wielkiego (pierwszy tytuł mistrzowski w historii klubu w seniorach). Poznaniacy zdobyli Potrójną Koronę w Rugby 7, są: Mistrzami Polski, zdobywcami Pucharu Polski i zwycięzcami całego cyklu SUPER 7. Gratulujemy i życzymy podobnej postawy w nadchodzącym sezonie!
  Pisząc o rozgrywkach SUPER 7, nie możemy zapomnieć o zespołach z nowych ośrodków oraz tych stricte siódemkowych, które walczyły w rozgrywkach i uczestniczyły we wszystkich turniejach MPR7 (było ich 7) oraz PP, szczególne podziękowania dla ekip z: Grudziądza, Bełchatowa, Wąbrzeźna i Olsztyna jesteście solą polskiego rugby! W pokonanym polu, pozostały uznane marki polskiego rugby. Dzięki wytrwałości, hartowi ducha, zaangażowaniu oraz determinacji, pokazaliście całemu polskiemu środowisku rugby, co to znaczy „the spirit of rugby”! Jesteście Wielcy!
  W całym cyklu SUPER 7 wzięła udział jedyna drużyna akademicka z AZS AWFiS w Gdańsku, jak Wy to robicie, nie wiem? Wielki szacunek, że jesteście i pokazujecie, że można osiągać świetne wyniki dzięki zaangażowaniu i determinacji. Pozdrawiamy szczególnie wieloletniego trenera Stanisława Zielińskiego i życzymy dalszych sukcesów sportowych i nie tylko. Środowisko akademickie, leży nam szczególnie na sercu i mamy nadzieję, że w kolejnej edycji SUPER 7 wystartuje więcej studenckich zespołów?
  Szczególne podziękowania składamy na ręce klubu z Unisławia, który pokazał, że jest w stanie podołać każdemu organizacyjnemu wyzwaniu. Wielkie dzięki i Bóg zapłać!
  Nie możemy, nie wspomnieć o Ireneuszu Pietraku (często występujący w dwóch osobach z Bogdanem), Komisarzu Rozgrywek, to dzięki jego zaangażowaniu i miłości do rugby, udało się pokonać wiele trudności organizacyjnych i mentalnych. Dziękujemy i czekamy na jeszcze więcej miłych chwil! 
  W tej beczce miodu, musi być i łyżka dziekciu, są bowiem sytuacje, które nie wpływają dobrze na wizerunek Rugby 7, obniżając jego rangę oraz prestiż. Słowo odpowiedzialność powinno towarzyszyć tym ekipom, które wycofały się z rozgrywek lub przyczyniły się do nie odbycia zawodów. Mamy jednak nadzieję, że do podobnych sytuacji już nie dojdzie, a ci którzy podejmą się wyzwania udziału w rozgrywkach lub ich organizacji, będą to traktowali poważnie.
  Jeszcze raz dziękujemy zawodnikom, działaczom, sędziom i wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc i wsparcie w organizacji i przebiegu SUPER 7
  Do zobaczenia w nowym sezonie, informacja o terminach zgłoszeń do rozgrywek dotrze do klubów niebawem. 
 
Jarosław Nowicki - Sekretarz KR7
 
WGPS7: Relacja z Kazania Orzeczenie Komisji Gier i Dyscypliny

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Praga, 28.10.2017

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 7 29
2 MKS Pogoń Siedlce  7 29
3 MKS Ogniwo Sopot 7 27
4 RC Arka Gdynia 7 21
5 RC Lechia Gdańsk 7 15
6 KS Budowlani Lublin 7 9
7 RzKS Juvenia Kraków 7 6
8 KS Budowlani Łódź 7 0

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 4% 50-lecie 4% 55-lecie 7% 60-lecie 85%

Wszystkich głosów 164

6.838.381 liczba odwiedzin od
01.01.2014