POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 349

7.948.731 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Turniej nadziei olimpijskich Lipno 201608.08.2016

 
Wyjazd żeńskiej i męskiej reprezentacji Polski do lat 16 w Rugby 7 na Turniej Nadziei Olimpijskich, rozpoczął się w czwartek, 4 sierpnia br. od treningu w Narodowym Centrum Rugby w Krakowie. Piątek, 5 sierpnia spędziliśmy w podróży do Czeskich Budziejowic, gdzie organizatorzy zaplanowali dla nas nocleg, a sobotę, 6 sierpnia przyszedł czas na turniej.
 
Kobiety rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych U16 i U18. W młodszej brały udział tylko reprezentantki Polski i Czech, dlatego trenerzy postanowili rozegrać trójmecz.  
Pierwszy mecz rozpoczął się chyba w najgorszy możliwy dla nas sposób. Już w pierwszej akcji tracimy najmocniejsze ogniwo zespołu. Nasza kapitan przypadkowe zderzenie z Czeszką zakończyła na wizycie w szpitalu i 3 szwach. Wprowadziło to trochę chaosu i nerwów i niestety mimo prowadzenia i bardzo wyrównanego meczu Czeszki w końcówce spotkania 2 razy przykładają i wygrywają 26:14. Bardzo dobrą zmianę daje najmłodsza w naszych szeregach Zuzanna Sadowska II, która w całym turnieju zdobywa 20 punktów.
Drugi mecz to pokaz naszej dobrej gry. Pierwsza połowa po całkowitej dominacji naszej drużyny kończy się wynikiem 12:0, niestety czeski sędzia popełnia kilka poważnych błędów i to gospodynie mogą znów cieszyć się ze zwycięstwa tym razem minimalnie 14:12. Niestety tracimy w nim kolejną zawodniczkę, która doznała złamania obojczyka.
Trzecie spotkanie to również bardzo dobra konsekwentna gra, toczona cały czas na połowie przeciwniczek. Kolejne przyłożenie na swoim koncie notuje bardzo dobrze grająca w tym dniu Zuza Sadowska II, a podwyższa praktycznie niezawodna Sandra Kłak. Mecz kończy się wynikiem 14:5 i jest to chyba najmniejszy wymiar kary. 
Mimo dwóch porażek i tylko jednego zwycięstwa cały zespół zasługuje na dużą pochwałę, mimo fizycznej przewagi przeciwniczek gramy bardzo dobrze w obronie, oraz dużo bardziej poukładane i dojrzałe rugby w ofensywie. 
 
Czechy v Polska 26:14
Sadowska II 5, Kłak 9
Czechy v Polska 14:12
Sadowska II 10, Kłak 2
Czechy v Polska 5:14
Stawicka 5, Sadowska II 5, Kłak 4
Skład: Knowa Magdalena, Sadowska Zuzanna I (Kraków), Sadowska Zuzanna II (Rumia), Stawicka Justyna, Orłowska Julia, Kuźma Martyna, Juszczak Beata, Warzecha Karolina, Kłak Sandra, Lazzari Stasy, Juźwicka Wiktoria. Trenerzy: Kościelniak Łukasz, Makina Arkadiusz. Kierownik: Sławecki Mateusz.
 
Wśród mężczyzn w zawodach brały udział cztery zespoły: Czechy, Niemcy, Węgry i Polska. Najpierw wszystkie drużyny rozegrały ze sobą spotkania metodą każdy z każdym, następnie w meczu o brązowy medal grały drużyny sklasyfikowane na miejscach 3 i 4, a o złoto z miejsc 1 i 2. 
Trenerzy i zawodnicy mieli tylko jeden trening żeby się ze sobą zapoznać, dlatego w pierwszym meczu popełniliśmy trzy proste błędy wynikające między innymi z braku zgrania i mimo prowadzenia 15:0 zwycięstwo uciekło nam sprzed nosa w ostatniej akcji meczu i przegraliśmy podwyższeniami 19:15.
Nie załamało to jednak naszych zawodników i w pełni skoncentrowani wyszli na bardzo ciężki fizycznie mecz z gospodarzami. Boisko było bardzo wąskie co sprzyjało lepiej zbudowanym ale mniej mobilnym Czechom. Zagraliśmy jednak mądrze starając się unikać kontaktu co przyniosło nam zwycięstwo 12:5.
Ostatni mecz fazy grupowej to spotkanie z Węgrami, którzy wcześniej minimalnie ulegli Czechom preferując podobny styl gry co oni. My jednak z meczu na mecz rozumieliśmy się coraz lepiej co przekładało się na grę. W tym meczu wszystko nam wychodziło, co doskonale oddaje wynik 54:0.
W finale przyszedł czas na rewanż z Niemcami. Mecz znów od początku układał się po naszej myśli. Cierpliwa i ciężka praca w obronie dawała nam piłki po których mogliśmy rozgrywać akcje ofensywne, które były skuteczne. Niestety w ostatniej akcji pierwszej połowy popełniamy błąd w ataku, a Niemcy wykorzystują prezent i zmniejszają nasze prowadzenie na 12:7. W drugiej połowie przeciwnik szybko doprowadza do remisu i po 3 minutach wychodzą na prowadzenie 17:12. Ambitna i pełna poświęceń gra zepchnęła Niemców do głębokiej obrony i w samej końcówce zdobywamy przyłożenie dające nam remis. Niestety podwyższenie z bardzo trudnej pozycji jest nieskuteczne i sędzia zarządza 5 minutową dogrywkę. W tej nie schodzimy z tempa i mimo dobrej gry zachodnich sąsiadów ich obrona w końcu pęka i grając do martwej piłki zdobywamy złote przyłożenie i możemy się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju.
Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, która była odpowiednio zaangażowana w realizacje założeń na ten turniej, co zresztą dało nam w pełni zasłużone zwycięstwo. Ekipa ta nie ma zamiaru spocząć na laurach, ponieważ całą niedziele spędzimy w podróży do Miętnego gdzie zaczyna się tygodniowe zgrupowanie kadry Polski do lat 18 oraz ogólnopolska konsultacja kadr wojewódzkich juniorów. 
 
Faza grupowa:
Polska v Niemcy 15:19
Jurczyński 10, Dębiński 5
Czechy v Polska 5:12
Dębiński 5, Lewandowski 5, Szmajewski 2
Polska v Węgry 54:0
Wolszon 15, Białek 11, Tarmanowski 10, Jurczyński 10, Szmajewski 8
Finał:
Niemcy v Polska 17:22 po dogrywce
Białek 10, Dębiński 5, Jurczyński 5, Szmajewski 2
Skład: Jurczyński Michał, Janeczko Bartłomiej, Knowa Robert, Rapacz Jakub, Krzykawski Marcjan, Białek Igor, Lewandowski Hubert, Szmajewski Jakub, Olejnik Patryk, Dębiński Oskar, Nowakowski Adrian, Tarmanowski Maksymilian, Wieczorkowski Mikołaj, Wolszon Marcin. Trenerzy: Włodarek Bartosz, Malesa Tomasz. Fizjoterapeuta: Walkowski Jakub.
 
Przygotowali:
Bartosz Włodarek, Łukasz Kościelniak
 
Mistrzostwa Polski Kobiet - Zgłoszenia do rozgrywek IO: Rugby kobiet - Dzień drugi

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 6% 55-lecie 7% 60-lecie 76%

Wszystkich głosów 349

7.948.731 liczba odwiedzin od
01.01.2014