banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 218

8.704.993 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Turniej nadziei olimpijskich Lipno 201608.08.2016

 
Wyjazd żeńskiej i męskiej reprezentacji Polski do lat 16 w Rugby 7 na Turniej Nadziei Olimpijskich, rozpoczął się w czwartek, 4 sierpnia br. od treningu w Narodowym Centrum Rugby w Krakowie. Piątek, 5 sierpnia spędziliśmy w podróży do Czeskich Budziejowic, gdzie organizatorzy zaplanowali dla nas nocleg, a sobotę, 6 sierpnia przyszedł czas na turniej.
 
Kobiety rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych U16 i U18. W młodszej brały udział tylko reprezentantki Polski i Czech, dlatego trenerzy postanowili rozegrać trójmecz.  
Pierwszy mecz rozpoczął się chyba w najgorszy możliwy dla nas sposób. Już w pierwszej akcji tracimy najmocniejsze ogniwo zespołu. Nasza kapitan przypadkowe zderzenie z Czeszką zakończyła na wizycie w szpitalu i 3 szwach. Wprowadziło to trochę chaosu i nerwów i niestety mimo prowadzenia i bardzo wyrównanego meczu Czeszki w końcówce spotkania 2 razy przykładają i wygrywają 26:14. Bardzo dobrą zmianę daje najmłodsza w naszych szeregach Zuzanna Sadowska II, która w całym turnieju zdobywa 20 punktów.
Drugi mecz to pokaz naszej dobrej gry. Pierwsza połowa po całkowitej dominacji naszej drużyny kończy się wynikiem 12:0, niestety czeski sędzia popełnia kilka poważnych błędów i to gospodynie mogą znów cieszyć się ze zwycięstwa tym razem minimalnie 14:12. Niestety tracimy w nim kolejną zawodniczkę, która doznała złamania obojczyka.
Trzecie spotkanie to również bardzo dobra konsekwentna gra, toczona cały czas na połowie przeciwniczek. Kolejne przyłożenie na swoim koncie notuje bardzo dobrze grająca w tym dniu Zuza Sadowska II, a podwyższa praktycznie niezawodna Sandra Kłak. Mecz kończy się wynikiem 14:5 i jest to chyba najmniejszy wymiar kary. 
Mimo dwóch porażek i tylko jednego zwycięstwa cały zespół zasługuje na dużą pochwałę, mimo fizycznej przewagi przeciwniczek gramy bardzo dobrze w obronie, oraz dużo bardziej poukładane i dojrzałe rugby w ofensywie. 
 
Czechy v Polska 26:14
Sadowska II 5, Kłak 9
Czechy v Polska 14:12
Sadowska II 10, Kłak 2
Czechy v Polska 5:14
Stawicka 5, Sadowska II 5, Kłak 4
Skład: Knowa Magdalena, Sadowska Zuzanna I (Kraków), Sadowska Zuzanna II (Rumia), Stawicka Justyna, Orłowska Julia, Kuźma Martyna, Juszczak Beata, Warzecha Karolina, Kłak Sandra, Lazzari Stasy, Juźwicka Wiktoria. Trenerzy: Kościelniak Łukasz, Makina Arkadiusz. Kierownik: Sławecki Mateusz.
 
Wśród mężczyzn w zawodach brały udział cztery zespoły: Czechy, Niemcy, Węgry i Polska. Najpierw wszystkie drużyny rozegrały ze sobą spotkania metodą każdy z każdym, następnie w meczu o brązowy medal grały drużyny sklasyfikowane na miejscach 3 i 4, a o złoto z miejsc 1 i 2. 
Trenerzy i zawodnicy mieli tylko jeden trening żeby się ze sobą zapoznać, dlatego w pierwszym meczu popełniliśmy trzy proste błędy wynikające między innymi z braku zgrania i mimo prowadzenia 15:0 zwycięstwo uciekło nam sprzed nosa w ostatniej akcji meczu i przegraliśmy podwyższeniami 19:15.
Nie załamało to jednak naszych zawodników i w pełni skoncentrowani wyszli na bardzo ciężki fizycznie mecz z gospodarzami. Boisko było bardzo wąskie co sprzyjało lepiej zbudowanym ale mniej mobilnym Czechom. Zagraliśmy jednak mądrze starając się unikać kontaktu co przyniosło nam zwycięstwo 12:5.
Ostatni mecz fazy grupowej to spotkanie z Węgrami, którzy wcześniej minimalnie ulegli Czechom preferując podobny styl gry co oni. My jednak z meczu na mecz rozumieliśmy się coraz lepiej co przekładało się na grę. W tym meczu wszystko nam wychodziło, co doskonale oddaje wynik 54:0.
W finale przyszedł czas na rewanż z Niemcami. Mecz znów od początku układał się po naszej myśli. Cierpliwa i ciężka praca w obronie dawała nam piłki po których mogliśmy rozgrywać akcje ofensywne, które były skuteczne. Niestety w ostatniej akcji pierwszej połowy popełniamy błąd w ataku, a Niemcy wykorzystują prezent i zmniejszają nasze prowadzenie na 12:7. W drugiej połowie przeciwnik szybko doprowadza do remisu i po 3 minutach wychodzą na prowadzenie 17:12. Ambitna i pełna poświęceń gra zepchnęła Niemców do głębokiej obrony i w samej końcówce zdobywamy przyłożenie dające nam remis. Niestety podwyższenie z bardzo trudnej pozycji jest nieskuteczne i sędzia zarządza 5 minutową dogrywkę. W tej nie schodzimy z tempa i mimo dobrej gry zachodnich sąsiadów ich obrona w końcu pęka i grając do martwej piłki zdobywamy złote przyłożenie i możemy się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju.
Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, która była odpowiednio zaangażowana w realizacje założeń na ten turniej, co zresztą dało nam w pełni zasłużone zwycięstwo. Ekipa ta nie ma zamiaru spocząć na laurach, ponieważ całą niedziele spędzimy w podróży do Miętnego gdzie zaczyna się tygodniowe zgrupowanie kadry Polski do lat 18 oraz ogólnopolska konsultacja kadr wojewódzkich juniorów. 
 
Faza grupowa:
Polska v Niemcy 15:19
Jurczyński 10, Dębiński 5
Czechy v Polska 5:12
Dębiński 5, Lewandowski 5, Szmajewski 2
Polska v Węgry 54:0
Wolszon 15, Białek 11, Tarmanowski 10, Jurczyński 10, Szmajewski 8
Finał:
Niemcy v Polska 17:22 po dogrywce
Białek 10, Dębiński 5, Jurczyński 5, Szmajewski 2
Skład: Jurczyński Michał, Janeczko Bartłomiej, Knowa Robert, Rapacz Jakub, Krzykawski Marcjan, Białek Igor, Lewandowski Hubert, Szmajewski Jakub, Olejnik Patryk, Dębiński Oskar, Nowakowski Adrian, Tarmanowski Maksymilian, Wieczorkowski Mikołaj, Wolszon Marcin. Trenerzy: Włodarek Bartosz, Malesa Tomasz. Fizjoterapeuta: Walkowski Jakub.
 
Przygotowali:
Bartosz Włodarek, Łukasz Kościelniak
 
Mistrzostwa Polski Kobiet - Zgłoszenia do rozgrywek IO: Rugby kobiet - Dzień drugi

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Portugalia

Rugby Europe Trophy
Łódź, 24.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 9% Mołdawia 7% Polska 28% Portugalia 41% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 218

8.704.993 liczba odwiedzin od
01.01.2014