U16: Polska v Niemcy 10:1716.03.2015

Kadra Polski U16 w rugby  wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec trenowała w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO we Władysławowie w dn. 11-15.03.2015 r. W programie zrealizowano treningi na boisku sztucznym i naturalnym, zajęcia teoretyczne, a także konfrontację z kadrą Niemiec oraz wycieczkę na Hel. Punktem kulminacyjnym był mecz rozegrany w wymiarze 2 x 30 minut, w którym zwycięstwo odnieśli młodzi rugbiści z Niemiec 17:10 (12:10). Spotkanie było bardzo wyrównane w sposobie organizacji gry i w zaangażowaniu zawodników, jednak zawodnicy niemieccy dysponowali znaczną przewagą warunków fizycznych. W zespole  polskim za pochwałę zasługuje dobra realizacja założeń taktycznych, w tym: gra w młynie dyktowanym, szeroka i kombinacyjna gra ręką oraz praca w przegrupowaniach. Ponad to należy pochwalić zespół za ambicję zawodników i komunikację na boisku. Wśród popełnianych w czasie meczu błędów najwyraźniej widoczna była nieumiejętność gry nogą (z gry otwartej i kopy na bramkę), kilka strat piłki po swoich autach (duża różnica wzrostowa zawodników niemieckich) oraz niedokładna obrona przy grze szerokiej przeciwnika (strefa II center - skrzydło). Dla większości zawodników był to czwarty mecz w życiu w kategorii kadet, a ponadto drużyna zagrała po raz pierwszy w takim zestawieniu. W ogólnej opinii sztabu szkoleniowego zespół wypadł dobrze biorąc pod uwagę, że jest to początek selekcji rocznika 1999 do dalszego szkolenia centralnego.

14.03.2015 Władysławowo
Polska v Niemcy 10:17 (10:12)
Punkty: Jakub Nowakowski 5, Konrad Posłajko 5.
Polska U16: Cezary Plesiński, Michał Kafarski, Oskar Rudziński - Rafał Zientkowski, Michał Musur - Krystian Mechecki, Marcin Adamczyk, Rafał Chodara - Jakub Kamiński (kapitan) - Michał Czajkowski - Konrad Posłajko, Kacper Drewczyński, Filip Porębski, Jakub Nowakowski - Oskar Zieliński.
Na zamiany w II połowie weszli: Michał Boksa, Kacper Wiśniewski, Patryk Paradowski, Radosław Wasilewski, Szymon Płoskonka, Tobiasz Nowak, Arkadiusz Korusiewicz, Konrad Lubczyński, Damian Kamrowski, Patryk Klein, Mikołaj Wollek.

Przygotował: Krzysztof Okapa

WSS: USA 7s w Atlancie 70 delegatów na WZD