POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

U18: Litwa v Polska 5:4002.02.2015

 
Mecz reprezentacji U18 Polski i Litwy, odbył się w Marianpolu w dniu 31.01.2015 roku. Rozegrano spotkanie w kwartach: 4 x 20 minut, w którym Polska wygrała 40:5. W meczu wystąpiło 24 zawodników.
 
Mecz miał charakter gry kontrolnej. Został rozegrany na krytym boisku piłkarskim o nawierzchni syntetycznej. Warunki klimatyczne były więc bardzo dobre. Brak słupów spowodował ograniczenie zdobyczy punktowych wyłącznie do przyłożeń, których w sumie zdobyliśmy osiem, a przeciwnik jedno. Mecz oceniam jako dobry, a głównym jego celem było: doskonalenie ofensywy i defensywy po stałych fragmentach gry oraz niwelowanie akcji przeciwnika. Celem dodatkowym było sprawdzenie formy zawodników, którzy w meczu sprzed dwóch tygodni w Gdyni nie wystąpli lub zagrali w mniejszym wymiarze czasowym. W Marianpolu Kadra Juniorów zagrała bez pięciu zawodników, powołanych w tym czasie na konsultację treningową Kadry U19 "rugby 7". Nasz zespół zaprezentował się poprawnie na tle silnej fizycznie drużyny Litwy, ale ustępującej nam pod względem organizacji gry. Założenia przedmeczowe dotyczące taktyki w większości zostały zrealizowane. Zawodnicy w wielu momentach wykazali dojrzałość, zgranie i pewność siebie co jest dużym postępem w szkoleniu. Nie uniknęliśmy jednak błędów w postaci: niedokładnego wsparcia w przegrupowaniach, złego ustawiania się w obronie i na pozycjach skrzydłowych ataku oraz błędów w realizacji szerokiej gry ofensywnej (boisko miało około 76 m szerokości). 
Na pochwałę zasługuje cała formacja młyna, która zdominowała przeciwników w aucie. Indywidualnie chciałbym wyróżnić:
· nr 9 Pawła Boczulaka, który bardzo dobrze kierował grą,
· nr 8 Dominika Nowińskiego za wzorowe pełnienie w tym meczu obowiązków kapitana
 
Wynik w czasie meczu przedstawiał się następująco:
I - 15:5 (Nowiński 5, Wójtrowicz 5, Żarczyński 5)
II - 5:0 (Bracik 5)
III - 10:0 (Nowiński 5, Walczak 5)
IV - 10:0 (Cichosz 5, Wójtowicz 5)
 
Skład Reprezentacji Polski U18, która wystapiła w meczu z Litwą:
Zawodnicy młyna: Robert Kacprowicz (Dawid Hovahnnisyan), Dawid Kinast (Juliusz Walczak), Paweł Pepliński (Aleksander Michaus) - Przemysław Serafin (Adam Piotrowski), Maciej Żarczyński - Dominik Nowiński, Konrad Radliński (Kacper Olejniczak), Szymon Witkowski.
Zawodnicy ataku: Paweł Boczulak - Kamil Brzozowski, Robert Wójtowicz, Bartosz Pustkowski (Wojciech Brzezicki), Miłosz Bracik (Oskar Cichosz), Andrzej Szczęsny (Adrian Sajdowski), Patryk Topór (Dominik Machlik).
 
W kolejnym etapie przygotowań do ME 18 w Toulouse (27.03 – 04.04.2015 r.), gdzie pierwszy mecz gramy z reprezentacją Niemiec, potrzebujemy spotkania sparingowego z silniejszym przeciwnikiem niż drużyna Litwy. Niestety ale trudne jest znalezienie silnej reprezentacji (chociażby regionu Francji lub Anglii), która chciałaby zagrać z nami mecz towarzyski na przełomie lutego i marca.
 
Krzysztof Okapa
 
KP7 U19: Konsultacja w Gnieźnie Wiosenny kalendarz MPS 7
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Awenta Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 3 14
2 MKS Ogniwo Sopot 3 10
3 RzKS Juvenia Kraków 3 10
4 RC Orkan Sochaczew 3 9
5 OKS Skra Warszawa 2 6
6 Pogoń Awenta Siedlce 2 5
7 RC Lechia Gdańsk 3 5
8 RC Arka Gdynia 3 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0