POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

U18: Trwa Regional Camp Development w Miętnem 17.04.2019


W dniach 16-19 kwietnia 2019 zgodnie z kalendarzem Rugby Europa w miejscowości Miętne odbywa się Rugby Europe XV Regional Camp Development U18, w którym uczestniczą reprezentacje Szwecji, Litwy, Ukrainy i Polski.


W tym roku Europejska Federacja Rugby zmieniła formułę konfrontacji kontynentalnych drużyn juniorów grających na zapleczu grupy Championships, zastępując dotychczasowe rozgrywki czyli Rugby Europe Trophy zgrupowaniem Rugby Europe XV Regional Camp Development U18.         

W środę, 17 kwietnia br. w Miętnem rozegrano na przyłożenia Turniej Eliminacyjny w formule „każdy z każdym” osiągając następujące wyniki:
Litwa v Ukraina 10:0
Polska v Szwecja 25:0
Punkty: Adamiak Krystian 10, Sakwa Patryk 5, Łaszcz Michał 5, Pątek Igor 5.  
Litwa v Polska 5:25
Punkty: Adamiak Krystian 5, Łaszcz Michał 5, Kędzierski Grzegorz 5, Zieliński Kamil 5, Pątek Igor 5.
Ukraina v Szwecja 20:5
Litwa v Szwecja 25:5
Ukraina v Polska 0:20
Punkty: Siedlecki Paweł 10, Adamiak Krystian 5, Gąska Sylwester 5.
Kolejność końcowa: 1.Polska; 2.Litwa; 3.Ukraina; 4.Szwecja.
        
Rywalizacja została równocześnie klasyfikacją do meczów finałowych, które rozegrane zostaną w ostatni dzień tej imprezy, pierwszy zespół zmierzy się z drugim, a trzeci z czwartym.
We czwartek, 18 kwietnia br. zaplanowano m.in. wspólne treningi oraz prezentacje przygotowane przez Edukatorów Rugby Europe.

Piątek, 19 kwietnia br. będzie ostatnim dniem Rugby Europe XV Regional Camp Development U18, uczestnicy przeniosą się do Siedlec, a imprezę zakończą mecze finałowe rozegrane zostaną w pełnej formule Rugby XV.
 
Mecze finałowe zostaną rozegrane w Siedlcach na boisku  ROSRRiT, ul. Jana Pawła II 6.
Harmonogram meczów finałowych:
godz. 10.00, Mecz o III miejsce: Ukraina v Szwecja
godz. 11.00, Mecz o I miejsce: Polska v Litwa

Krzysztof Krzewicki 

Weterani: Mistrzostwa Polski w Siedlcach 7: Powołania na konsultację do Warszawy
Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot    
2 Budowlani Łódź SA    
3 MKS Pogoń Siedlce    
4 OKS Skra Warszawa    
5 KS Budowlani Lublin    
6 RC Orkan Sochaczew    
7 RzKS Juvenia Kraków    
8 KS Budowlani Łódź - wycofali się z rozgrywek    
9 RC Lechia Gdańsk    
10 RC Arka Gdynia