U18: Wygrana w meczu z Czechami22.03.2017

W dniach 15-19.03.2017 reprezentacja Polski do lat 18 spotkała się na konsultacji startowej w Krakowie skąd 18 marca wyjechała na test mecz do Pragi.

Test mecz z reprezentacją Czech był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, sprawdzianem udanym, Polacy zwyciężyli 20:8 (0:3). Mecz odbył się w złych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr (wiejący tylko z jednego kierunku) oraz opady deszczu utrudniały zawodnikom grę.

Pierwsza połowa, którą graliśmy pod wiatr w większości toczyła się w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi popełniając dużo błędów wynikających ze złego chwytu bądź kiepskiego podania. W tej części meczu w ogóle nie funkcjonowała u nas gra nogą (silny wiatr) ale za to dość solidnie radziliśmy sobie w obronie. W ostatniej minucie pierwszej połowy Czesi wyszli na prowadzenie po skutecznym wykonaniu rzutu karnego z okolic 22 metrów.

Druga połowa to skuteczna gra naszego zespołu przeplatana brakiem koncentracji po zdobytych punktach. Wszystkie punkty zdobyte przez Polaków to efekt penetracyjnej gry młyna, który angażował do obrony dużą ilość przeciwników po czym piłka transportowana była przez całą szerokość boiska w wolne kanały gdzie mieliśmy przewagę 2 lub czasami 3 zawodników.

Na uznanie zasługują zawodnicy rezerwowi, którzy w drugiej połowie wnieśli na boisko dużo pozytywnej energii konstruując kombinacyjne akcje stwarzające sytuacje punktowe.
To był nasz ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy. Przed nami jeszcze kolejka ligi juniorów (25-26 marca) po której zostanie ogłoszony skład na imprezę.

Praga, 18.03.2017
Czechy v Polska 8:20 (3:0)
Punkty dla Polski: Jakub Kamiński 5 (P), Kacper Drewczyński 5 (P), Jakub Musur 5 (P), Krystian Mechecki 3 (K), Jakub Szmajewski 2 (pd).
Skład Polski U18: Adam Litwińczuk (Jakub Burek), Michał Kafarski (Cezary Plesiński), Patryk Paradowski (Oskar Rudziński), Krystian Olejek, Patryk Olejnik (Kacper Wiśniewski), Rafał Ziętkowski, Maurokevin Lazzari (Patryk Książek), Jakub Musur, Patryk Klein (Maciej Gryżewski),Igor Białek (Jakub Szmajewski) Bartłomiej Janeczko, Michał Jurczyński (Kacper Drewczyński), Jakub Kamiński, Konrad Posłajko (Tomasz Wyderka), Krystian Mechecki (Jakub Rapacz).

Przemysław Pustkowski

Zdjęcia: Česká Rugbyová Unie
U16: Powołania na konsultację w Będzinie i turniej w Sosnowcu Informacja Kolegium Sędziów