U20: Konsultacja i mecze na Ukrainie30.05.2017

W dniach 23-28 maja 2017 r. reprezentacja Polski U20 przebywała w Irpinie (Ukraina) na konsultacji szkoleniowej, gdzie rozegrała dwa mecze kontrolne z reprezentacją Ukrainy U20.

Mecze były etapem przygotowań do Mistrzostw Europy U20, które odbędą się na przełomie sierpnia i września tego roku w Pradze. Drużyna Ukraińska okazała się bardzo silna fizycznie i dobrze zorganizowana w grze otwartej i obronie. W pierwszym meczu odnieśliśmy zwycięstwo 27:7 (5:0), ale mecz był bardzo zacięty i obie drużyny miały sytuacje punktowe. Prowadzenie uzyskaliśmy dopiero po 20 minucie drugiej połowy.
Drugi mecz był jeszcze bardziej wyrównany. W pierwszej połowie polski zespół dominował, ale akcje ofensywne nie zostały wykończone. Zawodnicy ukraińscy wykorzystali dwa kontrataki które zamienili na punkty. W drugiej połowie realizacja naszej taktyki gry uległa poprawie, zdobyliśmy dwa przyłożenia, które jednak nie wystarczyły i zespół ukraiński wygrał 15:12 (12:0).

W ocenie tej konsultacji trzeba zaznaczyć bardzo duże zaangażowanie zawodników w treningi, mecze jak i budowanie ducha drużyny. Mecze były okazją do sprawdzenia u zawodników: przygotowania motorycznego, umiejętności techniki indywidualnej i realizacji taktyki gry. Najbardziej zróżnicowany w grupie  jest poziom motoryczny. Niektórzy zawodnicy nie stosują obowiązującego programu przygotowania fizycznego, a inni zrobili duży postęp.
Najbardziej wartościowymi korzyściami z konsultacji są: doskonalenie strategii gry i ocena formy zawodników.